×

Nowe fakty w sprawie Pawła Królikowskiego. Rodzina nie chciała o tym wcześniej mówić

Nowe fakty w sprawie Pawła Królikowskiego. Dopiero po śmierci aktora media obiegła informacja, jaki był faktyczny jego stan przez ostatnie miesiące. Od dłuższego czasu było bardzo źle.

Nowe fakty w sprawie Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski 20 grudnia 2019 r. trafił do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jego stan określany był jako poważny. Sam aktor mówił, że walczy z chorobą nowotworową.

Jak mówił w ostatnim wywiadzie:

Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przyszedł taki moment, żeby przeżyli tę chorobę i zyskali znowu zdrowie.

Aktora znanego m.in. z roli Kusego w serialu „Ranczo” wspierała rodzina oraz przyjaciele z planu. Niestety, Paweł Królikowski przegrał walkę z chorobą.

Aktor został wprowadzony w śpiączkę

W styczniu próbowano pomóc aktorowi, wykonując jeszcze jedną operację. Niestety, nie przyniosła ona pożądanych rezultatów i lekarze zdecydowali się wprowadzić Pawła Królikowskiego w śpiączkę farmakologiczną.

Celem takiego działania jest ochrona i kontrola dynamiki ciśnienia w mózgu. Wprowadzenie w śpiączkę farmakologiczną pozwala również na zmniejszenie zapotrzebowania mózgu na tlen do minimum. Dzięki temu organizm może skupić się na podtrzymaniu podstawowych funkcji życiowych.

Jak ustalił SuperExpress, aktor leżał na oddziale intensywnej terapii i był w śpiączce przez miesiąc.

Przed śmiercią został wybudzony

Jak podaje Wirtualna Polska Królikowski walczył z guzem mózgu. Większość takich przypadków jest nieoperacyjnych. Przypomnijmy, że aktor już cztery lata temu uniknął śmierci, kiedy to na czas zoperowano u niego tętniaka mózgu. Tej walki jednak nie wygrał.

Według SuperExpressu, Królikowski nie był w stanie sam oddychać, więc przy życiu musiał go podtrzymywać specjalistyczny sprzęt.

Ostatnie pożeganie

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego. I chociaż nie znamy jeszcze oficjalnej daty pogrzebu, aktora pożegnało wiele gwiazd telewizji.

Wpis w mediach społecznościowych zamieścił również prezydent Andrzej Duda:

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego – Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka – życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP.

Wyrazy współczucia dla pani Małgosi i całej rodziny ?

Źródła: portal.abczdrowie.pl, dorzeczy.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować