×

Nie żyje troje dzieci. Mówi się potwornym o morderstwie dokonanym przez matkę

Nie żyje troje dzieci. W jednym z mieszkań w Lublinie natrafiono na ciała ośmiomiesięcznej dziewczynki, jej dwuletniej siostry oraz czteroletniego brata. Prokuratura i policja powstrzymują się od udzielania jakichkolwiek informacji, ale pojawiają się już pogłoski, że za śmierć całej trójki odpowiada ich matka.

Makabryczne odkrycie

Z nieoficjalnych ustaleń Polskiej Agencji Prasowej wynika, że ciała dzieci odkryła ich babcia. Kobieta przyszła odwiedzić swoją 26-letnią córkę, gdy zobaczyła zwłoki trójki maluchów. Ofiarami są dwie dziewczynki w wieku ośmiu miesięcy i dwóch lat oraz czteroletni chłopiec.

Niedługo później na miejsce przybyła policja. Obecnie przy wsparciu prokuratury prowadzone są czynności śledcze.  Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski potwierdził, że w budynku przy ul. Nadbystrzyckiej trwają obecnie czynności zmierzające do zabezpieczenia dowodów.

Cały czas prowadzona jest interwencja przy ulicy Nadbystrzyckiej w Lublinie. Czynności nadzoruje prokurator. W sprawie szczegółów proszę kontaktować się z Prokuraturą Okręgową w Lublinie.

Z kolei rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka otwarcie odmówiła udzielania informacji związanych ze śledztwem.

Czynności w toku. Nie udzielamy żadnych informacji.

Nie żyje troje dzieci

Jako pierwszy o sprawie poinformował serwis rmf24.pl. Z doniesień serwisu wynika, że matka jest narkomanką. Już jakiś czas temu w rodzinie miały miejsce interwencje. Mąż kobiety odsiaduje wyrok w więzieniu. Krążą pogłoski, że dzieci zmarły na skutek uduszenia. Jeśli te informacje się potwierdzą, matce grozi nawet dożywocie.

Art. 148 Kodeksu Karnego

§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto zabija człowieka:

  1. ze szczególnym okrucieństwem,
  2. w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
  3. w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
  4. z użyciem materiałów wybuchowych,

podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 3. Karze określonej w §2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo oraz sprawca zabójstwa funkcjonariusza publicznego popełnionego podczas lub w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

nie żyje troje dzieci 2
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij