×

Nie żyje kolejna pielęgniarka zakażona koronawirusem w Polsce

Nie żyje pielęgniarka zakażona koronawirusem. To już czwarta ofiara epidemii personelu medycznego na terenie naszego kraju.

Nie żyje pielęgniarka

Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych poinformował o tragicznej śmierci kolejnej osoby z personelu medycznego. Kobieta na co dzień walczyła na pierwszej linii frontu z groźnym patogenem.

Pielęgniarka Janina Maj miała 65 lat i pracowała w Stacji Dializ Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Stwierdzono u niej zakażenie koronawirusem kilka tygodni temu. Była hospitalizowana w szpitalu w Starachowicach. Niestety nie wygrała walki z chorobą.

Kobieta zmarła we wtorek 9 maja, a informacja o jej śmierci pojawiła się w środę wieczorem na Facebooku Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych:

Zawsze będziesz w naszych sercach! Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

Czwarta ofiara epidemii

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przekazał, że była to czwarta ofiara COVID-19 wśród personelu medycznego. Wcześniej z tego samego powodu zmarła 59-letnia pielęgniarka ze szpitala w Kozienicach. Z groźnym patogenem przegrała również 52-letnia pielęgniarka z Torunia. Kolejną ofiarą śmiertelną była pielęgniarka ze szpitala w Zawierciu.

Jak przekazała Krystyna Ptok, prezes OZZPiP:

W Polsce są zakażone 192 pielęgniarki i położne. 536 przebywa na kwarantannie, 14 w szpitalach. Dane pochodzą z 4 czerwca. – Przed chwilą otrzymaliśmy informację z Sieradza o 20 nowych zakażeniach. Jedna położna jest w ciężkim stanie zdrowia. Pozostałe osoby dobrze się czują.

Pogrzeb kobiety odbędzie się w piątek 12 czerwca 2020, o godz. 9:00.

Źródła: www.msn.com, www.polsatnews.pl, www.facebook.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij