×

Nie żyje Kevin Dobson. Był gwiazdą serialu „Kojak”, uwielbianego także w Polsce

Ta produkcja skradła serca widzów i doczekała się aż pięciu sezonów. Aktorowi wcielającemu się w postać detektywa Bobby’ego Crockera, przyniosła rozpoznawalność i utorowała drogę do dalszej kariery. Nie żyje Kevin Dobson, znany m.in. z serialu „Kojak” oraz słynnego filmu „Bitwa o Midway”.

Serial, który pokochali również Polacy

Kevin Dobson urodził się 18 marca 1943 r. w stanie Nowy Jork. Zanim został aktorem był „mężczyzną pracującym, który żadnej pracy się nie bał”. Zarabiał m.in. jako kelner i pracownik Long Island Rail Road.

Dopiero w 1968 roku nadeszła pora na aktorski debiut w serialu „Tylko jedno życie”. Ale na sławę Dobson musiał jeszcze trochę poczekać.

Po roli w thrillerze „Klute”, aktor dostał angaż w serialu „Kojak” i wcielił się w rolę detektywa Bobby’ego Krockera. Na ekranie partnerował wówczas Telly’emu Savalasowi. To właśnie „Kojak” okazał się przełomem w karierze aktora.

Amerykański serial emitowano także w TVP i w latach 70. zyskał ogromną popularność. Był często powtarzany.

Prawdopodobnie dzięki niemu aktor otrzymał angaż w filmie „Bitwa o Midway”, a potem także główną rolę detektywa Jacka Shannona w serialu „Shannon”.

Aktor występował również gościnnie w znanych w Polsce serialach: „Zdarzyło się jutro”, „Nash Bridges”, „Moda na sukces” czy „Dowody zbrodni”.

Nie żyje Kevin Dobson

Organizacja United Veterans Council of San Joaquin County, której Dobson był prezesem, przekazała smutne wieści. W niedzielę 6 września aktor zmarł w wyniku komplikacji po zabiegu medycznym. Miał 77 lat.

Zjednoczona Rada Weteranów hrabstwa San Joaquin z przykrością informuje, że nasz były przewodniczący i weteran wojskowy Kevin Dobson zmarł dziś wieczorem w niedzielę 6 września 2020 roku z powodu powikłań medycznych. Nasze kondolencje dla jego rodziny. Niech spoczywa w pokoju

— czytamy we wpisie na Facebooku.

The United Veterans Council regrets to inform you that our former Chairman and Army Veteran Kevin Dobson passed away…

Opublikowany przez United Veterans Council of San Joaquin County Niedziela, 6 września 2020

To kolejne smutne wieści w ostatnich dniach. 7 września poinformowano o śmierci wybitnego czeskiego aktora i reżysera. Jiri Menzel odszedł w wieku 82 lat. W ostatnich latach życia twórca borykał się z różnymi trudnościami zdrowotnymi. Mimo to, dopóki mógł, pozostawał aktywny zawodowo.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij