×

Bolesna strata Donalda Trumpa. Dziś w nocy zmarł najbliższy członek jego rodziny

Prezydent Donald Trump poinformował o wielkiej stracie w swojej rodzinie. Nie zdradzono jednak szczegółów pogrzebu i nie wiadomo kiedy miałby się odbyć.

Nie żyje brat Donalda Trumpa

Robert Trump zmarł w wieku 71 lat. Był to młodszy brat prezydenta Donalda Trumpa. Odszedł w sobotę (15 sierpnia) w New York-Presbyterian Hospital na Manhattanie. „Był chory od kilku miesięcy”, poinformowała CNN osoba zaznajomiona z tą sprawą.

Z ciężkim sercem muszę powiadomić, że mój wspaniały brat Robert spokojnie odszedł tej nocy. Był nie tylko moim bratem, był moim najlepszym przyjacielem. Będzie nam bardzo brakowało, ale spotkamy się ponownie. Jego pamięć będzie żyła w moim sercu na zawsze. Robercie, kocham cię. Spoczywaj w pokoju.

– poinformował Donald Trump w oficjalnym oświadczeniu.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu w piątek (14 sierpnia) prezydent Trump odmówił przekazania dziennikarzom szczegółów dotyczących choroby swojego brata.

Rozłam w rodzinie?

Robert Trump urodził się w 1948 roku i był jednym z czworga rodzeństwa prezydenta, w tym nieżyjącego już Freda Trumpa Jr. Ożenił się z Ann Marie Pallan na początku tego roku, a wcześniej był żonaty z Blaine (Beard) Trump.

Brat prezydenta USA był wiceprezesem wykonawczym w The Trump Organization. Część jego obowiązków obejmowała nadzorowanie kasyn firmy w Atlantic City. Tuż przed śmiercią przebywał w Millbrook w stanie Nowy Jork w Hudson Valley.

Robert Trump zawsze otwarcie wspierał swojego brata Donalda w działalności politycznej. W czerwcu próbował nawet zablokować publikację niepochlebnej książki Mary Trump, córki Freda Trumpa Jr. W oświadczeniu dla The New York Times powiedział, że jest „głęboko rozczarowany” decyzją Mary Trump o publikacji książki, która zawiera szczegóły dotyczące rodziny, dzieciństwa i wychowania prezydenta.

Książka okazała się hitem sprzedażowym i rozeszła się w milionach egzemplarzach.

Źródła: www.fox23.com, edition.cnn.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować