×

Podczas ataku w Nicei zaginęło 8-miesięczne dziecko. Facebook pomógł w poszukiwaniach

Światem wstrząsnęła informacja o kolejnym bezlitosnym ataku terrorystycznym. Podczas obchodów dnia Bastylii 31-latek wjechał rozpędzoną ciężarówką w tłum ludzi. Zginęły co najmniej 84 osoby. W panice jedna z matek zostawiła w tłumie swoje 8-miesięczne dziecko. Nathan znajdował się w wózku. Jego rodzina była wstrząśnięta tym, co się stało. Desperacko szukali dziecka, a na Facebooku umieścili to zdjęcie z prośbą o pomoc:

zdj

ZAGINĘŁO DZIECKO ZE ZDJĘCIA, KTÓRE ZNAJDOWAŁO SIĘ W NIEBIESKIM WÓZKU. JEŚLI KTOKOLWIEK JE WIDZIAŁ, PROSIMY O PILNY KONTAKT!

Ponad 22.000 osób udostępniło ten apel o pomoc. Dla matki Nathana były to najgorsze chwile jej życia. Przez kilka godzin co chwilę sprawdzała skrzynkę mailową w nadziei, że ktoś się odezwie. Zrozpaczona kobieta doczekała się tej chwili. Jej syn był bezpieczny. Na Facebooku szybko pojawiła się zmiana statusu:

NATHAN ZOSTAŁ ODNALEZIONY! Ogromne podziękowania dla wszystkich tych, którzy tak aktywnie pomagali nam w poszukiwaniach. Niestety nie jestem w stanie osobiście odpisać na wszystkie wiadomości.

Niestety ten tragiczny wieczór zebrał śmiertelne żniwo. Wśród zabitych i ciężko rannych są także dzieci, które razem z rodzicami wybrały się oglądać pokaz pirotechniczny na nabrzeżu. W filmie dokładnie widać, w jaki sposób ciężarówka wjechała w bezbronny tłum…

Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar…

Polecane

Może Cię zainteresować