×

Ksiądz nie pozwolił jej przystąpić do Komunii Świętej. Uznał, że ubiór jest nieodpowiedni

Pierwsza Komunia to przeżycie nie tylko dla rodziców, ale przede wszystkim dla dzieci. To wyjątkowa i wzniosła chwila i świadomość przynależności do danej religii. W niektórych kościołach duchowni decydują się na to, aby dzieci miały na sobie wówczas alby, w innych miejscach z kolei jest przyzwolenie na to, aby rodzice ubrali pociechy we własnym zakresie i według tego, co im się podoba. Ale jak nie powinno ubierać się na komunię?

Pierwsza Komunia Święta. Jak nie powinno się ubierać dziecka?

jak nie powinno ubierać się na komunię

Gdy mama 9-letniej Cady dowiedziała się, że tego dnia jej córka może ubrać się w elegancki strój, pozwoliła jej podjąć decyzję. Cały weekend szukały odpowiedniego ubrania, a Cady czuła się naprawdę wyjątkowo.

Chris zna swoją córkę jak nikt na świecie i wie, że daleko jej do falbanek, cekinów i ozdób, dlatego nie była zdziwiona, gdy dziewczynka zdecydowała się na biały, prosty garnitur.

Strój dziecka na pierwszą komunię. Ksiądz oburzony

Dziewczynce odmówiono wzięcia udziału w Komunii, ponieważ jej ubiór (mimo że elegancki i skromny) odbiega od norm. Mama nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała. Uroczystość, która ma pokazać miłość do bliźniego i zrozumienie, w jej oczach skupiła się na negatywnych emocjach.

Radość zamieniła się w smutek

Cady bardzo czekała na ten dzień i cieszyła się, że przystąpi do tak ważnej ceremonii. Chris nawet nie chce mówić, jak boli ją serce, gdy patrzy na cierpienie swojego dziecka.

Moja córka chce nosić spodnie, czcząc Pana i przyjmując Eucharystię ze swoimi kolegami z klasy. Nie szkodzi nikomu. Jednakże, została wykluczona… Czy tak to powinno wyglądać?

Kochani rodzice, a jak Wy zapatrujecie się na tę sprawę? W co ubrane były Wasze dzieci przystępujące do sakramentu I Komunii Świętej?

Może Cię zainteresować