×

Nastolatka dowiedziała się o ciąży tuż przed porodem. „Miałam kilka godzin, by się przygotować”

Ciąża to wyjątkowy stan, który ciężko pomylić z jakimkolwiek innym. Tak przynajmniej mogłoby się wydawać, bowiem życie napisało już przeróżne, czasami wręcz niewiarygodne scenariusze. Na świecie odnotowano bowiem wiele przypadków, kiedy to kobiety nie miały pojęcia o tym, że niebawem na świat przyjdą ich dzieci. Zdarzało się, że dowiadywały się o wszystkim na chwilę przed rozwiązaniem lub dopiero w momencie porodu. Wyobrażacie sobie reakcje tych kobiet?!

Młoda Brytyjka, która nie wiedziała, że jest w ciąży

Beth Martin jest pochodzącą z Wielkiej Brytanii nastolatką. Nastolatką, która praktycznie do ostatniej chwili nie wiedziała o tym, że lada moment zostanie matką! Na pogodzenie się z tą myślą miała zaledwie kilka godzin – stosowne badanie, które potwierdziło, że w brzuchu nastolatki znajduje się maleństwo, wykonano dopiero w dniu porodu. Jak to możliwe?

„Wyglądasz jakbyś była w ciąży”

Nastolatka przyznała, że już jakiś czas przed rozwiązaniem, ktoś powiedział jej, że wygląda jakby była w ciąży. Ona sama potraktowała to jednak jako przykrą obelgę, która jak najszybciej puściła w niepamięć. Obelgę, która przede wszystkim nie wpłynęła na jej dotychczasowe funkcjonowanie. Jakby tego było mało, na tydzień przed porodem brała nawet udział w policyjnym treningu, bowiem jej marzeniem jest zostanie funkcjonariuszką Brytyjskiej Agencji Ochrony Granic. W związku z tym Beth regularnie poddaje się ciężkim treningom fizycznym, bowiem sprawność fizyczna w jej przypadku jest niezwykle istotna.

Rozwiązanie, którego się nie spodziewała

Beth doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że przytyła kilka kilogramów. Była jednak przekonana, że stoi za tym większa liczba spożywanych przez nią kalorii. W związku ze zwiększoną masą ciała zaczęła się także szybciej męczyć, ale wciąż niczego nie podejrzewała. Wszystko jednak do czasu… Pewnego dnia po zajęciach z wychowania fizycznego nastolatka poczuła niepokojący ból w podbrzuszu, a na bieliźnie zauważyła krew. Chwilę później trafiła do szpitala, gdzie ku jej zdziwieniu rozpoczęła się akcja porodowa. Siedem godzin później urodziła córeczkę. Dziewczynka dostała na imię Maizie.

Okazało się, że poród trwał od 69 godzin, a ja nic nie czułam. Miałam tylko kilka godzin na to, by przygotować się na macierzyństwo. Moi starsi bracia myśleli, że robię sobie żarty. Tata bardzo się ucieszył, a mama do dziś nie potrafi wyjść z szoku – wspomina Beth w rozmowie z metro.co.uk

„Najlepsza niespodzianka w moim życiu”

Choc Beth nie planowała zajścia w ciążę, jest dzisiaj szczęśliwą matką, a córeczka jest dla niej całym światem. Mimo niespodziewanego obrotu zdarzeń, nastolatka postanowiła nie zatracać się w macierzyństwie i już 3 miesiące po rozwiązaniu wróciła do szkoły, pracy nad sobą i realizacji swoich zawodowych marzeń.

Nigdy nie chciałam mieć dzieci. Dziś nie umiem sobie wyobrazić życia bez córki. Skoro dałam sobie z tym radę, to już nic mnie nie zatrzyma – dodaje Beth

Stan zdrowia dziecka

Ciąża, o której nie wiemy, może być dla dziecka bardzo niebezpieczna. Często zdarza się, że nieświadome niczego przyszłe matki nie stronią przez ten czas od alkoholu, papierosów czy innych używek, które mogą w ogromnym stopniu wpłynąć na stan zdrowia i rozwój maleństwa. Doskonałym tego przykładem jest alkoholowy zespół płodowy (FAS), który jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym.

Dziecku Beth Martin na szczęście nic się nie stało, mimo że nastolatka wcale nie oszczędzała się, podczas gdy była w ciąży.

Gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego dla całej rodzinki! Swoją drogą słyszeliście o tego typu przypadkach?

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Polecane

Może Cię zainteresować