×

Najlepsze przebranie na Halloween? To dziecko sieje postrach wśród rówieśników!

Najlepsze przebranie na Halloween? To nie takie proste, ale rodzice tego dziecka wykazali się niebywałą kreatywnością. Chłopiec tak bardzo wczuł się w swoją rolę, że wywołał przerażenie wśród wszystkich dzieci, bawiących się na placu zabaw.

Najlepsze przebranie na Halloween

Halloween z roku na rok zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Pomimo ostrzeżeń, związanych z zagrożeniami duchowymi, jakie niesie ze sobą święto, coraz więcej rodziców zgadza się, aby ich dzieci uczestniczyły w tego typu zabawach. Bardzo często to sami rodzice zachęcają pociechy do udziału w imprezach dla najmłodszych, związanych ze świętem zmarłych.

Prawdopodobnie w tym roku zabaw z okazji Halloween w Polsce będzie niewiele w związku z pandemią COVID-19. Również cmentarze mogą zostać zamknięte, o czym jakiś czas temu wspominał rzecznik rządu.

Niemniej jednak, nie brakuje osób, które już rozpoczęły przygotowania do zachodniego święta. Daily Mail opublikowało w sieci nagranie, pokazujące dziecko przebrane w przerażający strój na Halloween. Chłopczyk biega na nim po placu zabaw, siejąc postrach wśród innych dzieci. Z pewnością, po spotkaniu z nim będą miały koszmary senne! Co na to internauci? Reakcje były bardzo różne.

najlepsze przebranie na Halloween 2
Twitter

Internetowa burza

Stosunek ludzi do Halloween jest bardzo różny na całym świecie. Z jednej strony trudno zaprzeczyć, że współczesne Święto Wszystkich Świętych wywodzi się ze zwyczajów pogańskich. W przypadku Polski z tzw. Dziadów, które posiadają korzenie zbliżone do Halloween. Z drugiej jednak strony, jako ludzie świadomi wpływu zabawy na rozwój człowieka, powinniśmy być bardzo czujni, angażując dzieci w działania związane z tematyką śmierci.

Na ten aspekt zwraca uwagę w komentarzach spora część internautów. Ludzie obawiają się, że chłopiec przebrany za postać z horroru w przyszłości może wyrosnąć na bandytę, ponieważ czerpie nieprawidłowe wzorce. Dużo lepszym sposobem na spędzenie Halloween z dziećmi jest np. wycinanie lampionów z dyni lub wspólne przyrządzenie z niej jakiejś potrawy.

Pamiętajmy, że to czym się otaczamy i na co natrafia nasz wzrok ma w pewnym stopniu wpływ na naszą przyszłość.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować