×

Kłamał we wniosku o azyl, że ma 16 lat. Później dźgnął nożem funkcjonariusza na służbie

30 sierpnia 2017 roku Muhammad Hussaini w sklepie Willys w Tyresö kupił nóż. Następnego dnia wybrał się na Medborgarplats, gdzie odbywała się manifestacja lewicowych ekstremistów oraz nielegalnych imigrantów przeciwko wydaleniu ich do Afganistanu.

Mężczyzna zabrał ze sobą wcześniej zakupioną broń

W czasie manifestacji Hussaini podszedł do dwóch policjantów, Marcusa Eberhardssona i Teda Erikssona. Zaszedł ich od tyłu, po czym jednego z nich dźgnął nożem w szyję. Na miejsce zdarzenia szybko wezwano pomoc, a zdana rana szczęśliwe okazała się nie być śmiertelną.

Hussaini został zatrzymany

W czasie przesłuchania zeznał, że kilkakrotnie brał udział w tego rodzaju protestach. Powiedział też, że dźgnął funkcjonariusza nożem, bo „lubi zabijać policjantów”. Co więcej okazało się, że skłamał w swoim wniosku o udzielenie azylu. Oświadczył tam, że urodził się w roku 1999, czyli w trakcie popełniania przestępstwa miał mieć 16 lat. Policjanci byli pewni, że jest inaczej.

Jego oświadczenie podważyli również eksperci, a sam Hussaini powiedział w końcu pracownikom szpitala psychiatrycznego, w którym przebywał, że tak naprawdę ma 25 lat.

Prokurator, zajmujący się jego sprawą, Daniel Suneson żąda, aby mężczyzna został wydalony ze Szwecji i miał zakaz powrotu do tego kraju przez co najmniej 10 lat.

Polecane

Może Cię zainteresować