×

19-latek ostrzelał w komendę policji. Jeden z policjantów ruszył za nim w pościg

19-latek ostrzelał komendę policji w Hajnówce na Podlasiu. Strzały usłyszał jeden z funkcjonariuszy, który ruszył w pościg za nastolatkiem. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, które popełnił. Chłopak usłyszy zarzuty.

19-latek ostrzelał komendę policji

Do zdarzenia doszło w Hajnówce. 19-letni chłopak ostrzelał budynek komendy policji z broni pneumatycznej ma małe kulki. Jedne z policjantów usłyszał odgłosy uderzeń o elewację. Wychylając się z okna, zobaczył 19-latka mierzącego z pistoletu w komendę.

Funkcjonariusz wybiegł z budynku i ruszył za strzelcem. Okazało się, że chłopak używał broni ASG, czyli dokładnej repliki broni palnej, ale strzelającej plastikowymi lub metalowymi kulkami. Takie pistolety nie są klasyfikowane tak jak chociażby wiatrówki, jednak strzelanie w osoby bez odpowiedniego stroju ochronnego, może być bardzo niebezpieczne.

KPP Hajnówka

W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki

Po zatrzymaniu 19-latka, funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie. Znaleźli w nim marihuanę. Ze względu na posiadanie narkotyków oraz wybryk z bronią ASG, chłopakowi postawiono zarzuty narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zniszczenia mienia (straty materialne oszacowano na przekraczające 500 zł) oraz posiadania narkotyków. Obecnie zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Następnym razem na pewno zastanowi się dwa razy, zanim zrobi coś tak głupiego

Może Cię zainteresować

zamknij