in

Autobus szkolny miał wypadek. Dzięki niemu wyszedł na jaw sekret 13-letniej dziewczynki

Ciążę dziewczynki z Podlasia odkryto przez przypadek. Gdyby nie wypadek autobusu, 19-letni ojciec dziecka najprawdopodobniej uniknąłby odpowiedzialności za uprawianie seksu z 13-latką.

Wszystko przez wypadek

5 grudnia 2018 roku w okolicy Czarnej Białostockiej doszło do zderzenia autobusu szkolnego z samochodem osobowym. Część z jadących w autobusie uczniów musiała zostać przewieziona do dziecięcego szpitala klinicznego. Tam cała sprawa wyszła na jaw.

Gdy lekarze przeprowadzili badania, odkryli, że dziewczynka jest w dość zaawansowanej ciąży. Ze względu na fakt, że miała zaledwie 13 lat, zawiadomili prokuraturę.

Autobus szkolny miał wypadek. Dzięki niemu wyszedł na jaw sekret 13-letniej dziewczynki
UdostępnijMateriały Policyjne

Prokuratura prowadzi postępowanie

O śledztwie wypowiedział się szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, Karol Radziwonowicz:

Postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu z kodeksu karnego, który mówi o obcowaniu płciowym z małoletnią poniżej 15. roku życia

Dziewczynka urodziła dziecko pod koniec lutego. Do tej pory udało się ustalić, że ojcem jest najprawdopodobniej 19-letni chłopak. Dziewczyna spotykała się z nim od 2017 roku. Podobno w ciążę zaszła w wyniku stosunku, na który wyraziła zgodę. Jednak jej zgodna nie ma znaczenia dla odpowiedzialności karnej ojca dziecka. Grozi mu 12 lat więzienia.

Źródło: msn.com | Fotografie: Materiały Policyjne