×

8-latka przepadła bez śladu. Po tygodniu ciało znaleziono pod łóżkiem sąsiada

Morderstwo Maddie Clifton to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych końca XX wieku w USA. Tymi wstrząsającymi wydarzeniami żyli wszyscy obywatele Stanów Zjednoczonych. Początkowo każdy miał nadzieję, że 8-latka znajdzie się cała i zdrowa. Niestety tak się nie stało. Najbardziej szokujący jest fakt, że z zimną krwią zabił ją 14-letni sąsiad… Później przez tydzień spał z jej zwłokami pod łóżkiem.

Morderstwo Maddie Clifton – odkrycie ciała

8-letnia Maddie Clifton z Lakewood w Jacksonville zaginęła 3 listopada 1998 roku. Szukali jej wszyscy – policja, rodzina, przyjaciele, wolontariusze. Na pomoc wezwano nawet gwardię narodową. Bliscy mieli nadzieję, że dziewczynce nie stało się nic złego. 10 listopada stało się jasne, że dziecko nie żyje.

Rodzice dziewczynki nagrywali właśnie wywiad z ogólnokrajowym ogólnokrajowym programem informacyjnym. Mając nadzieję, że może to przyniesie jakiś postęp w sprawie. Gdy tylko skończyli to robić, do jednego z policjantów znajdujących się na miejscu podbiegła ich sąsiadka – Missy Phillips. Kobieta pociągnęła funkcjonariusza ze sobą wprost do sypialni swojego 14-letniego syna.

Dokonała tam makabrycznego odkrycia. Sprzątając pokój chłopaka, pod materacem znalazła ukryte ciało 8-letniej Maddie. Dziewczynka była częściowo ubrana, pobita kijem baseballowym i wielokrotnie dźgnięta nożem.

Szokujące tłumaczenia mordercy

Jak nastoletni Josh Phillips wytłumaczył się z okrutnej zbrodni? Dziewczynka przyszła do niego pograć w baseball. W czasie zabawy miał przypadkowo uderzyć ją w oko piłeczką. Wyznał, że kiedy nie chciała się uspokoić, zaciągnął ją do swojego domu. Bał się jednak reakcji ojca alkoholika, który nie pozwalał mu zapraszać znajomych pod nieobecność dorosłych, dlatego ją zabił.

Podkreślał, że ubrania zsuwały się z dziewczynki, kiedy ciągnął ją do pokoju. Gdy nie przestawała płakać, znów uderzył ją kijem. Ostatecznie Maddie przestała się ruszać. Wtedy wepchnął jej ciało pod łóżko. Jednak po pewnym czasie 8-latka się obudziła i znów zaczęła krzyczeć.

Zestresowany chłopak zdjął materac i podciął jej gardło, a następnie dźgnął ją nożem w pierś aż 7 razy. Później bez jakichkolwiek skrupułów spał z jej ciałem przez tydzień. W tym czasie sam również uczestniczył w poszukiwaniach 8-letniej sąsiadki tak, jakby nic się nie stało. Jak to tłumaczył?

Żyłem w świecie fantazji, w którym nic się nie stało. To był mój mechanizm obronny na wszystko, kiedy byłem dzieckiem. Nigdy nie podjąłem decyzji… by to zignorować. Po prostu tak zrobiłem

Morderstwo Maddie Clifton – wyrok

Prokuratorzy nie do końca wierzyli w wersję chłopca. Twierdzili, że morderstwo mogło mieć motywy seksualne. Jednak sekcja zwłok nie potwierdziła tego. Brak brudu czy pisaku na ciele dziewczynki zaprzeczał słowom 14-latka o zsunięciu się ubrań w czasie ciągnięcia ciała. Nie znaleziono też śladów krwi na podwórku czy piłce baseballowej.

Ostatecznie już kilka dni później, czyli 19 listopada 1998 roku uznano uznała Josha Phillipsa za winnego morderstwa pierwszego stopnia. Osądzono go jak dorosłego i skazano go na dożywocie.

Źródła: www.youtube.com, www.onet.pl
Fotografie: www.youtube.com, www.youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij