×

Młoda mama robi listę 20 rzeczy, które powinna wiedzieć każda kobieta spodziewająca się dziecka

Gdy ta brytyjska mama, Bekki Pope, „wypchnęła” dziecko na świat, zdecydowała podzielić się swoim doświadczeniem z innymi kobietami, które spodziewają się dziecka. Jej post na facebooku, zatytułowany „20 rzeczy, które musisz wiedzieć zaraz po „wypchnięciu” dziecka na świat”, rozprzestrzenił się momentalnie zyskując 114.000 lajków i 80.000 udostępnień.

Pytanie, dlaczego stał się tak popularny? Prawdopodobnie przez to, że jest brutalnie szczery i pokazuje czego przyszłe mamy powinny się spodziewać. Zresztą, zobaczcie sami!
mama

#1. Następstwa bólu.

Ból. Następstwa. Kto to wiedział? Gdy Bóg stworzył kobietę, by rodziła dzieci, totalnie nas tym zrujnował

#2. Pierwsze siusianie.

Weź ze sobą dzban z wodą i przelewaj jakbyś była gwiazdą w niepokojącym filmie porno. Pomaga.

#3. Pierwsza wizyta w toalecie.

Nie panikuj. Nie rodzisz kolejnego dziecka. To tylko takie uczucie. Pamiętaj co wypchnęłaś z przodu, a perspektywa wypchania tego co z tyłu nie będzie taka przerażająca. Twój tyłek nie odpadnie.

#4. Twoje dziecko wygląda dziwnie

Tak jakoś, naprawdę dziwnie. „Jakie słodkie, jakie piękne dziecko” itp będziesz przyjmować od innych, ale dla ciebie przez jakiś czas będzie łysym, lekko fioletowym, starym dziadkiem z zaschniętą krwią i skórą na twarzy.

#5. Rozmiary

Dziecko jest nieproporcjonalne. Szczególnie tam na dole. Opuchlizna schodzi bardzo szybko, a twój syn z tym co ma raczej nie wygra zawodów na największego.

#6. Pierwsza kupa dziecka

Dziecięca kupa w rzeczywistości nią nie jest. To smoła. Może to położne zakradają się w nocy i wypełniają dziecięcą pieluszkę smołą, żeby zobaczyć jak sobie radzić z pozbyciem się tej brei. Zacznij od googlowania.

#7. Pierwszy prysznic

Będzie jak scena z filmu „Carrie”. To normalne. Będzie ci się wydawać jakbyś nigdy nie miała się czuć sobą i do końca życia będziesz chodzić jak John Wayne, ale prysznic wszystko naprawi.

#8. Położne jak dzieci

Przyjdą i zabiorą dziecko bez ostrzeżenia. Będą ściskać im jądra, masować brzuszki i robić z twarzą coś, co sprawi, że będą wyglądać jak po botoksie. W każdym razie, gdy już ci dziecko oddadzą.

#9. Twoje dziecko cię nienawidzi

Nie płacze. Komunikuje się z szatanem, by wypełnić misterny plan twojego unicestwienia. A tak serio to wcale cię nie nienawidzi. Czasem może nie płakać, gdy ktoś inny je trzyma lub wydawać się zadowolone, że nie daje ci przespać ani chwili w nocy, ale takie są po prostu dzieci.

#10. Karmienie

Pomysł, że mały człowieczek będzie ssać twoje sutki stanie się rzeczywistością. Poczujesz się jak prawdziwa mama. I krowa.

#11. Są ludzie, którzy czują twoją słabość

Są osoby w szpitalu, które będą wykorzystywać moment. Zrobią tysiące zdjęć twojego maleństwa, a później spróbują ci je sprzedać w cenie milion za zdjęcie. Pokażą ci 50 identycznych zdjęć, byś wybrała najlepsze, a jeśli twój partner jest taki jak mój, zastawisz dom, by spłacić zdjęcia.

#12. Szpitalne jedzenie

Jest tak okropne, że ludzie woleliby zostać w domu i zwijać się z bólu, niż jeść to co podają. Nie jedz musu czekoladowego. Po prostu nie.

#13. Dziecko

Puszcza bąki. Beka. Czka. Robi dziwne odgłosy w czasie snu, przez co wydaje ci się, że zaraz wstaniesz i zobaczysz laleczkę Chucky. Masz nadzieję, że ludzie wiedzą, że to dziecko, a nie ty.

#14. Odwiedziny

Wszyscy chcą cię odwiedzić w szpitalu. Ty wyglądasz i czujesz się martwa. Przyjmujesz gości. Wciąż jesteś na lekach, więc próba rozmowy z dorosłymi jest jak przesiewanie mąki przez sieć rybacką.

#15. Twój brzuch

Przypomina teraz balon. Jeśli go naciśniesz, okazuje się, że może służyć jako trampolina. Albo personel szpitala użyje go jako galaretki.

#16. Antykoncepcja

Położne przyjdą z tobą rozmawiać o tym jak ponownie zajść w ciążę. Jednak to oznacza kluczową akcję – seks. Nigdy nie chcesz zobaczyć penisa ponownie, a gdy zobaczysz go w pobliżu, najprawdopodobniej zniszczysz go dla dobra kobiet na świecie. Koniec.

#17. Wszystko się złości

Twój mózg, oczy, brzuch, pęcherz, tyłek. Tylko twoja pochwa się nie złości. Jest wściekła.

#18. Piersi

Ludzi pytają o mleko w twoich piersiach, wręczając ci przyrząd do dojenia, bo dziecko potrzebuje. A to zajmuje około 3 dni zanim zaczniesz przeciekać, a oni w ogóle o tym zapomnieli i teraz uważają cię za zraszacz ogrodowy.

#19. Teraz cię wyganiają do domu

Zabierasz im potrzebną szpitalną przestrzeń, a skoro wydałaś dziecko jesteś wolna, by sobie iść.

#20. Nie martw się

Jesteś super kobietą! Nie ma czegoś takiego jak normalne czy idealne. Nikt cię nie ocenia. Kompletnie na tobie polegają, że zajmiesz się dzieckiem. „O mój Boże, nie dam rady”. Dasz. I każdego dnia będzie łatwiej. Oddychaj. Nie ma niczego, czego byś nie mogła zrobić. Oprócz spania.

Może Cię zainteresować