×

Mleko matki lekarstwem na koronawirusa? Lekarze planują dodawanie go do lodów

Koronawirus wymyka się wszelkim schematom, a eksperci nie przestają nas zaskakiwać, szukając sposobu na pandemię. Tym razem na nietuzinkowy pomysł wpadli holenderscy lekarze. Mleko matki lekarstwem na koronawirusa?

Niemal 10 tys. zakażeń

Sytuacja w kraju jest coraz bardziej niepokojąca. W ostatnich dniach nieustannie pobijamy rekordy: zakażeń, zgonów, chorych pod respiratorami. W raporcie z 17 października resort zdrowia poinformował o kolejnym z takich rekordów. Dobowy przyrost zakażeń w naszym kraju po raz pierwszy tak niebezpiecznie zbliżył się do 10 tys. przypadków. Ostatniej doby zakażenie potwierdzono u 9 622 osób.

Najwięcej przypadków zakażenia odnotowano tradycyjnie już w województwach mazowieckim i małopolskim. Niechlubne podium zamyka tym razem Wielkopolska. Są również kolejne ofiary śmiertelne COVID-19.

Ogromnym wyzwaniem jest nie tylko organizacja pracy szpitali, ale i leczenie pacjentów, szczególnie tych, u których przebieg COVID-19 jest najcięższy. Jak widać po ogromnym przyroście zakażeń i zgonów na świecie, skuteczny, ogólnodostępny lek nie istnieje. Specjaliści się jednak nie poddają.

Mleko matki lekarstwem na koronawirusa?

W pokarmie kobiet, które wygrały walkę z koronawirusem, znajdują się cenne przeciwciała, których – jak wykazały badania – nie usuwa nawet proces pasteryzacji. Holenderscy lekarze wymyślili, że można wykorzystać je do ochrony przed zakażeniem.

O ustaleniach lekarzy ze szpitala Emma Kinderziekenhuis w Amsterdamie poinformował dyrektor placówki. Co więcej, dodał również, że do władz szpitala zgłosiło się już niemal 7,5 tys. karmiących matek, które przeszły zakażenie koronawirusem! Wszystkie deklarują chęć wzięcia udziału w zbiórce pokarmu. Ta ma się rozpocząć lada moment.

Jak informuje serwis rp.pl, w ramach zbiórki każda z kobiet odda szpitalowi 100 mililitrów swojego pokarmu. Projekt, który zakłada stosowanie pokarmu kobiecego jako środka chroniącego przed zakażeniem koronawirusem, został już zatwierdzony przez komisję ds etyki lekarskiej. 

Chcą dodawać je do lodów

Lekarze wymyślili już w jaki sposób podawać mleko. Pomysł może się wydać dość oryginalny, ale czy będzie skuteczny?

Holendrzy mleko od matek karmiących chcą dodawać m.in. do lodów. Smakowity deser przez kilka tygodni będą otrzymywać m.in. podopieczni holenderskich domów opieki i placówek opiekujących się osobami o bardzo złym stanie zdrowia.

Zdaniem lekarzy, przeciwciała z pokarmu matek pozostaną na powierzchni błon śluzowych, skąd będą atakować oraz unieszkodliwiać cząsteczki COVID-19, zanim te wnikną w głąb organizmu.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować