×

Jak wyglądał Jezus? Naukowcy udowodnili, że zupełnie inaczej niż myśleliśmy

Przez tysiące lat Jezus Chrystus był przedstawiany jako drobny, biały mężczyzna o niebieskich oczach, długich ciemnych włosach i brodzie. Eksperci ustalili, że wcale tak nie wyglądał i przygotowali jego prawdziwą podobiznę. Jesteście ciekawi, jak naprawdę wyglądał Jezus Chrystus? Będzie zaskoczeni.

Jak wyglądał Jezus?

W Biblii, na kościelnych witrażach, a nawet w programach dla dzieci – Jezus zawsze był przedstawiany jako biały człowiek. Jednak zdaniem eksperta nasze wyobrażenie syna Bożego może być dalekie od rzeczywistości. Jezus nie wyglądał tak, jak był przedstawiany przez wieki.

Oto jak wyglądał naprawdę

Joan Taylor, która pracuje jako profesor w katedrze początków chrześcijaństwa i judaizmu w King’s College London, wie jak wyglądał Jezus. Twierdzi, że miał krótsze włosy i ciemniejszą skórę.

Ponadto, według Joan, mesjasz miał również krótszą brodę, a jego ubranie było gładkie i bezbarwne, w przeciwieństwie do kolorowych strojów, które często są przedstawiane na obrazach.

Jak podkreśla Joan Taylor:

Warto podkreślić, że obrazy syna Bożego z czasem dają nam wskazówki, jak wyobrażano sobie Jezusa w różnych środowiskach, ale absolutnie nic nie mówią o tym, jak naprawdę wyglądał.

Obrazy Jezusa zostały w dużej mierze stworzone w epoce bizantyjskiej (IV-VI wiek). Bizantyjskie obrazy Jezusa oparte były na podobieństwie Mesjasza do grecko-rzymskiego bóstwa.

Jak wyglądał Jezus

Pixabay

Jezus nie był biały

Joan Taylor poświęciła wiele lat na zgłębienie wiedzy o początkach religii chrześcijańskiej i wie, jak wyglądał człowiek żyjący w Judei w I wieku:

Wszyscy wiedzą, jak wygląda Jezus: jest najbardziej malowaną postacią w sztuce zachodniej, rozpoznawalną wszędzie jako posiadającą długie włosy i brodę, długą szatę z rękawami (często białą) i płaszczem (często niebieskim). Ale jak on naprawdę wyglądał jako człowiek żyjący w Judei w I wieku? Temat ten od dawna interesuje.

Profesor twierdzi, że istnieje już zdjęcie, które najbardziej realistycznie przedstawia, jak wyglądałby Chrystus. Oto ono:

Jak wyglądał Jezus

Imgur

Co myślicie o nowym wizerunku Jezusa? Czy naprawdę tak wyglądał prawdziwy syn Boży?

Źródła: www.unilad.co.uk
Fotografie: Pixabay, Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij