Komu ludzie ustąpiliby miejsca? Internauci zarzucają starszym osobom brak kultury

Przejazd komunikacją miejską potrafi przyprawić o emocje, których nie spodziewałby się człowiek po podróży w autobusie czy tramwaju. Dlaczego tak jest? Wszystko rozchodzi się oczywiście o MIEJSCE SIEDZĄCE. Komu ono się bardziej należy? Jak wygląda hierarchia, jeśli chodzi o ten środek transportu?

Jakiś czas temu nad tym tematem postanowiła pochylić się platforma Infoplanet. Zadała pytania swoim czytelnikom odnośnie tego, komu należy ustąpić miejsca i dlaczego

Jeśli do pracy dojeżdżacie komunikacją miejską, zapewne nie raz spotykacie w niej osoby starsze, kobiety w ciąży i rodziców z dziećmi na rękach.🚍 👩‍👦 Którym z nich ustępujecie miejsca i dlaczego? A może uważacie, że tego rodzaju uprzejmości są zbędne i nikt nie ma prawa ich od Was oczekiwać?

Komu ludzie ustąpiliby miejsca? Internauci zarzucają starszym osobom brak kulturyUdostępnij
Internauci odnaleźli zdjęcie młodego Tadeusza Rydzyka. Są i szokujące fakty z jego przeszłości

Odpowiedzi ludzi były podzielone. Znaleźli się tacy, dla których oczywistym było to, że pomóc należy osobie starszej. Duża grupa uznała, że zdecydowanie ustąpić miejsca należy kobiecie w ciąży

Na statystyczne 10 osób starszych, którym ja czy osoby obok mnie ustąpiły miejsca powiedzmy w przeciągu jednego dnia w różnych środkach komunikacji miejskiej, może ze dwie raczyły powiedzieć zwykłe „dziękuję”. Jeżeli dziadki i babcie nie stać na odrobinę kultury w postaci jednego prostego słowa, to czego oczekiwać od ich dzieci czy wnuków?

Wracałam z mamą z zabiegu, osłabiona, ale widząc kobietkę z małym dzieckiem wstałam. Podziękowała, po czym posadziła je, a sama stała, więc dwa razy nie myśląc powiedziałam: Przepraszam, ustąpiłam miejsca pani, bo widziałam, że nie jest pani łatwo, chociaż sama jestem po zabiegu i słaba, a nie pani dziecku. Skoro pani nie chce, proszę wybaczyć, wrócę na swoje miejsce, a małego mogę wziąć ewentualnie na kolana. Po czym dzieciaczka zdjęłam z miejsca i usiadłam, maluch nie chciał już siedzieć…. Może ktoś odebrać mnie źle, ale moim zdaniem ta mama powinna usiąść z maluchem

Szlag mnie trafia od rana kiedy wchodzę do autobusu i zwykły obywatel/obywatelka siada na siedzeniu z brzegu i ani myśli się przesunąć do okna, bo zajęła miejsce pierwsza. Czy to trzeba zwrócić uwagę, że też mam bilet i takie same przywileje? Tyle się o tym mówiło, ale nadal jak grochem o ścianę.

Badania nie pozostawiają złudzeń. Większość genów dziedziczymy po babci ze strony matki

Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustąpić miejsce i poprosić innych ludzi, by zrobili to samo. Tak, żeby wszystkie osoby, które są na zdjęciu mogły usiąść.

Jeśli tylko widzę. Priorytetem jest kobieta z dzieckiem, potem ciężarna, i osoba starsza. Pomagam w miarę możliwości ;)

Komu ludzie ustąpiliby miejsca? Internauci zarzucają starszym osobom brak kulturyUdostępnij

A jak Wy byście zareagowali w takiej sytuacji? Komu pierwszemu ustąpilibyście miejsca?

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Zobacz także:

Źródło: facebook.com | Fotografie: youtube.com, youtube.com, cityandbaby.com