×

Pierwsze miasto w Polsce zawiesza komunikację miejską z powodu koronawirusa

Pierwsze miasto w Polsce zawiesza komunikację miejską z powodu pandemii koronawirusa. W innych częściach kraju wprowadzono radykalne zmiany dotyczące transportu publicznego.

Zmiany w transporcie publicznym

We wszystkich dużych miastach wojewódzkich nastąpiły radykalne zmiany w stosunku do komunikacji miejskiej. Kilka dni temu podmioty odpowiedzialne za transport publiczny ogłaszały zmiany w jego funkcjonowaniu. Kierowcy są zobowiązani do automatycznego otwierania drzwi pasażerom oraz zatrzymywania się na wszystkich dostępnych przystankach.

Od wczoraj wprowadzono także specjalnie wydzielone strefy dla kierowcy w Kielcach, Łodzi, Krakowie, oraz we Wrocławiu. Ponadto, zablokowane są przednie drzwi pojazdów i nie ma możliwości nabycia biletu u kierowcy.

Chodzi także o ograniczenie ryzyka zarażenia koronawirusem kierowców MPK. Dodatkowo wszystkie pojazdy podlegają dezynfekcji i czyszczeniu o wiele częściej niż w normalnych okolicznościach.

Pierwsze miasto w Polsce zawiesza komunikację miejską

Pierwszym miastem, które zrezygnowało całkowicie z usług miejskich środków transportu na czas nieokreślony jest Bolesławiec. Jest to mała gmina wiejska w woj. dolnośląskim. Włodarze miasta postanowili, że zawieszenie usług transportowych pomoże w walce z koronawirusem i zmniejszy ryzyko zachorowania na terenie miasta. 

W tym samym dniu na stronie miasta Bolesławiec ogłoszono także zakup dwóch nowych autobusów elektrycznych, będących ekologiczną alternatywą dla obecnej generacji pojazdów komunikacji miejskiej. Nie zostaną one zapewne włączone do czynnej pracy, póki nie zakończy się okres zawieszenia komunikacji miejskiej.

Czy korzystacie regularnie z komunikacji miejskiej?

Źródła: www.aktualnosci24.com, www.portalsamorzadowy.pl, inzynieria.com, istotne.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij