×

Miał nóż wbity w głowę przez 26 lat! Lekarze w końcu usunęli ostrze

Miał nóż wbity w głowę przez 26 lat! Dopiero po latach udzielono pomocy mężczyźnie, bowiem wcześniej obawiano się operacji.

Reklama

Miał nóż wbity w głowę

76-letni Duorijie został napadnięty i dźgnięty nożem w głowę w 1994 r. Przeżył atak, ale ostrze, które przebiło czaszkę tam pozostało! Rolnik doświadczał wszelkiego rodzaju kłopotliwych objawów z powodu stali w mózgu. Utracił on wzrok prawym oku i chroniczne bóle głowy.

Zgodnie z doniesieniami procedura została przeprowadzona z powodzeniem. Operacja została przeprowadzona w szpitalu Shandong First Medical University w Jinan. Główny neurochirurg dr Liu Guangcun powiedział, że usunięcie ostrza jest „jedynym sposobem na rozwiązanie cierpienia emeryta raz na zawsze”.

Reklama

Duorijie, który pochodzi z Haiyan w północno-zachodniej prowincji Qinghai w Chinach, przeszedł dwie procedury w dniach 2 i 8 kwietnia. Międzyresortowy zespół lekarzy pracował wytrwale. Główny okulista, który uczestniczył w zabiegach, Danga Guangfu powiedział:

Tomografia komputerowa i rentgenowskie wykazały ostrze u podstawy czaszki pacjenta, przylegające do jego oczodołu i dociskające nerwy wzrokowe.

Próbował szukać pomocy już wcześniej

Zaraz po ataku udał się do lekarza, ale ten nie był w stanie mu pomóc. Następnie w 2012 r. 76-letni rolnik zwrócił się o pomoc medyczną po tym, jak zaczął cierpieć na chroniczny ból głowy. Nie zdecydowano się na operację, ponieważ uważano, że może stanowić zagrożenie dla jego życia, jeśli zostanie usunięty. Doktor Zhang Shuxiang, jeden z lekarzy, który pomagał Panu Duorijie powiedział:

Kiedy go znaleźliśmy podczas wizyty medycznej w Qinghai, dowiedzieliśmy się, że wcześniej lekarze zdecydowali się na bardziej zachowawcze leczenie, przepisując tylko środki przeciwbólowe. Ale jego objawy zaczęły się nasilać i były nie do zniesienia. Ze względu na ograniczenia lokalnych szpitali postanowiliśmy zabrać go do Shandong w celu jak najlepszego leczenia.

Pan Duorijie czuje się dobrze i niedługo opuści szpital.

Źródła: metro.co.uk, guardian.ng, www.odditycentral.com, www.republicworld.com, www.fakt.pl

Może Cię zainteresować