×

Mężczyzna wyprostował się po 28 latach! Zyskał przydomek „Scyzoryk”

Mężczyzna wyprostował się po 28 latach! Li nazywano „Składającym się Mężczyzną” albo „Scyzorykiem”. Ciężkie zapalenie stawów, na które cierpi, sprawiło, że Li stał się tak garbaty, że jego twarz niemal całkowicie przycisnęła się do nóg, pozostawiając jedynie 5 cm odstępu pomiędzy brodą i udami. Matka Li przez ponad 3 dekady walczyła o coś, co nareszcie się udało…

Diagnoza: zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Dla 18-letniego Li to był prawdziwy cios. Chłopak zaczął chorować na bardzo ciężkie zapalenie stawów. Choroba postępowała, a Li zaczęto nazywać „Scyzorykiem”. Mężczyzna dosłownie składał się w połowie – stawał się coraz bardziej garbaty. Doszło do tego, że odległość między jego brodą a udami, wynosiła 5 cm.

Przy synu wiernie trwała matka Li, która poruszyła niebo i ziemię, żeby mężczyzna mógł wrócić do zdrowia i samodzielnie funkcjonować. Kobieta wytrwale opiekowała się synem, wydając wszystkie pieniądze, żeby zdarzył cię cud. Nie poddawała się przez ponad 30 lat!

Wreszcie pojawiła się nadzieja.

Mężczyzna wyprostował się po 28 latach

Ponad rok temu Li z Yongzhou w prowincji Hunan w środkowych Chinach, trafił do szpitala Shenzhen University General Hospital. Tam mężczyzna przeszedł cztery bardzo poważne operacje. Ryzyko było ogromne, ale konieczne – postępujące zapalenie stawów powodowało, że kręgosłup z czasem mógł wywierać nacisk na serce i płuca. A to zabiłoby Li.

(…) To było jak wspinaczka na Mount Everest”

– powiedział lekarz operujący mężczyznę.

Podczas operacji mężczyźnie łamano kości, po czym ponownie je prostowano. Najdłuższa z operacji trwała ponad 10 godzin. Li w każdej chwili mógł umrzeć na stole operacyjnym.

Ale mężczyzna wykazał się niezwykłą wolą walki. Po ostatnim zabiegu przy jego szpitalnym łóżku jak zwykle czekała matka. Kobieta była bardzo szczęśliwa – spełniało się największe marzenie ich obojga.

Po 28 latach ogromnego cierpienia i po roku leczenia, Li opuścił szpital w pozycji wyprostowanej. Matka mężczyzny, która teraz ma 71 lat, martwiła się o to, kto zajmie się synem, jeśli nie uda się mu pomóc.

Teraz to Li zapowiada, że wreszcie zaopiekuje się swoją mamą

Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować