×

Maluch urodził się z unikatowym kolorem włosów. Cały szpital zbiegł się, by go zobaczyć

Jedni przychodzą na świat zupełnie łysi, inni z czupryną czarnych włosów. Chwila, gdy dziecko pojawia się na świecie jest niezapomniana, a często właśnie włosy (lub ich brak) jest często wspominaną anegdotą. Bo każdy z nas zna pewnie blondyna, który urodził się z burzą ciemnych włosów. A czy widzieliście kiedyś dziecko o siwych włosach?

Tym razem matka natura zaskoczyła rodziców i lekarzy

Poród chłopca imieniem Bence na długo zostanie w pamięci pracowników szpitala. Wszystko przez niecodzienny kolor jego włosów!

urodził się z unikatowym kolorem włosów
Freepik

Na świat przyszło dziecko o siwych włosach

Kiedy Bence przyszedł na świat w szpitalu w Szekesfehervar na Węgrzech, pracownicy byli zadziwieni. Jak wiele dzieci, urodził się z włosami na głowie, co nie jest niczym nadzwyczajnym. Rzeczą, która zaskoczyła wszystkich był jednak ich kolor.

Bence’a wyróżniały piękne, śnieżnobiałe włosy, które niesamowicie lśnią. Czyżby dziecko przedwcześnie osiwiało?

urodził się z unikatowym kolorem włosów
Imgur

Czarujący Książę

Oczywiście jego rodzice byli bardzo szczęśliwi dowiedziawszy się, że Bence jest zdrowy. Jasny kolor włosów nie jest w jego przypadku związany z niekorzystnym wpływem stresu czy chorobą. Dziecko nie jest także albinosem, ponieważ w jego organizmie nie stwierdzono ubytku melaniny.

Co prawda, nie jest ona obecna we włosach, jednak lekarze orzekli, że w starszym wieku prawdopodobnie włosy ściemnieją. Istnieje szansa, że dziecko ma tzw. bielactwo częściowe, które objawia się wyłącznie odbarwieniem włosów lub skóry.

W jego przypadku jedynie włosy nie posiadają pigmentu. Pomimo wyjątkowo młodego wieku, Bence może się poszczycić ogromną popularnością. Pielęgniarki na oddziale położniczym nazywały go „Czarującym Księciem”.

Chłopczyk jest wesołym, zdrowym posiadaczem niespotykanych włosów.

dziecko o siwych włosach
Twitter

Wyjątkowe dzieci

Na świecie od zawsze rodzą się dzieci o siwych włosach, jednak jest to wyjątkowo rzadkie zjawisko. Kolor włosów zwykle kojarzony z osobami starszymi może świadczyć o niepokojących zmianach zdrowotnych. 

Siwe włosy u dziecka bywają objawem chorób genetycznych, nie tylko albinizmu, ale także zespołu Waardenburga, zespołu Louis-Bara czy zespołu Wernera. Przyczyną białych włosów może być też niedobór żelaza czy witaminy B12.

dziecko o siwych włosach 4
Imgur

Czy jest coś, co możemy zrobić, aby zapobiec siwieniu u dziecka? Oczywiście. Wygląd włosów i ich kolor poprawiają cynk i miedź. Dlatego świetnym pomysłem jest wzbogacenie jadłospisu dziecka o zdrowe produkty, takie jak: nasiona dyni, orzechy, banany, fasolę. Oczywiście dopiero wtedy, gdy zaczniemy rozszerzać dietę dziecka.

dziecko o siwych włosach 5
Imgur
Fotografie: Twitter, Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij