×

9 niepozornych imion mężczyzn, którzy zawsze chcą mieć rację. Ich zdanie jest najważniejsze

Już pisaliśmy o tym, że imiona mają związek z charakterem i osobowością danej osoby. Dla niektórych może to być banał, ale w większości przypadków to się sprawdza. Ciężko stwierdzić, jak to działa, ale naprawdę ma to sens. Skoro wspominaliśmy o żeńskich imionach, przyszedł czas i na męskie.

1. Florian

Pochodzi od starorzymskiej bogini Flory, która w opiece miała kwiaty. Dosłownie zatem można uznać, że Florian to osoba w rozkwicie, która czuje i wie, że to, co robi zawsze idzie w dobrą stronę. Jest nieskrępowany, a jego otwartość niektórych wręcz paraliżuje. Nie ma rzeczy niemożliwych do spełnienia. Zawsze widzi tylko pozytywy i nie pozwala sobie przetłumaczyć pewnych kwestii. Uda się i już!

2. Bartosz

Silny i dumny, ale z wrażliwym sercem. Jest pewny siebie, ale gdy ktoś odważy się to zakwestionować, to Bartosz czuje się obrażony i wręcz nie chce dalej rozmawiać z tą osobą. Ogólnie rzecz biorąc jest szanowany w towarzystwie, dlatego sam wierzy bardzo w swoje możliwości. Jest nad wyraz lojalny i szczery, co według niego (a jakże!) jest najszlachetniejszą cechą.

3. Rafał

Czerpie życie garściami i potrafi się z niego cieszyć. Jego radość jest zaraźliwa, ale potrafi być bezkompromisowy, jeśli chodzi o obronę swoich ideałów. Mimo tego, że partnerzy w pracy i koledzy się nim zachwycają, jego kobieta nie ma tak łatwo. Mężczyzna potrafi kłócić się o drobnostki, które w jego oczach się ważniejsze niż wojna. Z tego też powodu ciężko czasem znaleźć z nim kompromis. Upiera się przy swoim i nie ma szans, aby zmienił swoje zdanie.

4. Jakub

To skrót aramejskiego słowa ja’aqob’el (niech Bóg ochrania). Osoba, która nosi to imię uważa się za perfekcjonistę, ale nie mówi o tym głośno. Jest całkowicie oddany swojej pracy i uważa, że tylko ktoś, kto ciężko pracuje, może mówić o życiowym sukcesie. Nie mówi się jednak głośno o jego chorobliwym dążeniu do założonych celów. Jest także zdania, że krytykują tylko słabe jednostki. Nie może zrozumieć tego, że niektórzy po prostu doradzają, bo chcą dla kogoś dobrze. Nie uznaje konstruktywnej krytyki.

5. Marek

Pochodzi od greckiego boga wojny i płodności. To mężczyzna temperamentny, śmiały i namiętny. Jest urodzonym uwodzicielem. Niestety jest także impulsywny i często wdaje się w kłótnie. Nie potrafi znosić porażek i nie wchodzi w grę przyznanie się do winy. Ma odwagę brać to, czego chce i nikogo się nie boi. Zdaje sobie sprawę, że ma urok i wykorzystuje to bez wahania. Nie jest łatwo żyć pod jednym dachem z kimś tak zakochanym w sobie. To przysłania mu cały świat. Niemniej jednak podążają za nim tłumy, które znają tylko jego powierzchowność – potrafi to imponować.

6. Teodor

Pochodzi od słowa theos (bóg) i można od razu pomyśleć, że to wzór nie człowiek. Niestety… To nie jest wcielona skromność i pokora – wręcz przeciwnie. Z pozoru może się wydawać, że jest cichy i spokojny, ale w środku się w nim momentami wręcz gotuje. Uzewnętrznia się tylko wtedy, gdy się na coś skarży. Urodzony zrzęda, który uważa, że tylko on się w życiu stara, a wszyscy inni tylko próbują.

7. Szymon

Wyróżnia się ciętymi ripostami i prostym przekazem. Jeśli mu coś nie pasuje, po prostu to mówi. Rzeczowy, zawsze konkretny i bez zbędnego owijania. Interesuje się wieloma rzeczami i uważa się za estetę i lubi otaczać się ładnymi rzeczami. Niestety przenosi się to także na grunt partnerski. Nie traktuje poważnie kobiet, po prostu chce się nimi chwalić w towarzystwie. A jeśli wie, że popełnił błąd, nie potrafi się do niego przyznać i stara się odwracać kota ogonem i zniesmaczony rozmówca w końcu się poddaje.

8. Michał

Niektórzy odbierają go jako spokojną i nieśmiałą osobę. W gruncie rzeczy to bardzo wesoły i mający poczucie humoru człowiek. Ma dystans do świata, niestety nie ma go do siebie. Potrafi żartować z otoczenia, ale nie z rzeczy, które dotyczą jego osoby. Jeśli chodzi o wyrażanie swojego zdania, zawsze robi to w sposób przemyślany. Nigdy nie wypowiada słów, których później mógłby żałować. Lepiej nie zaczynać z nim dyskusji, ponieważ może ona trwać nawet do rana…

9. Artur

Inni doceniają jego oryginalność i luźne podejście do życia. Woli oddać się pasji niż ślepo podążać za tym co większość. Jest typowym artystą, który ma podwójną naturę. Potrafi okazać serce i wrażliwość, ale gdy wstanie lewą nogą, lepiej do niego nie podchodzić. Napędzają go tylko jego własne pragnienia i potrzeby. Jeśli jesteś w kręgu jego zainteresowania, możesz liczyć na uwagę, ale tylko przez chwilę. Szybko się nudzi i cały czas potrzebuje adrenaliny. W obliczu problemów zawsze wychodzi po angielsku, nie przejmując się niczym.

Może Cię zainteresować

zamknij