×

Włodzimierz Matuszak krytykuje Polaków: „Króluje chamstwo”

Matuszak o spacerach bez masek. Aktor znany z roli proboszcza w serialu TVP „Plebania” był ostatnio świadkiem sceny, która wywołała u niego refleksje na temat braku poszanowania prawa oraz kultury osobistej.

Obowiązek noszenia maseczek

Na terenie Polski obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej lub materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych.

Od 20 kwietnia rząd zezwolił na spacery w lasach i parkach. Należy jednak zachować przy tym wszelkie środki ostrożności. Korzystając z pięknej pogody, Polacy coraz częściej decydują się na dłuższe spędzanie czasu poza domem. Niestety niewiele osób przestrzega narzuconych przez rząd restrykcji.

Matuszak o spacerach bez masek

Włodzimierz Matuszak (73 l.) skorzystał ostatnio z pięknej pogody i wybrał się na spacer. Zachował przy tym wszelkie środki ostrożności, które są rekomendowane przez rząd. Szybko jednak spostrzegał, że wiele osób przebywających na zewnątrz nie stosuje się do wytycznych.

O tym, gdzie trzeba nosić maseczkę ochronną jesteśmy informowani niemal na każdym kroku. Dlatego aktor był oburzony zachowaniem Polaków. Na swoim profilu na Facebooku dał upust emocjom:

Dzisiaj godzina 16. Plener w pobliżu Wisły. Piesi, rowerzyści i ci na hulaj-nogach. Słoneczko świeci, policji brak. Maski na twarzach u nielicznych. Oto na rowerze w towarzystwie równie młodego mężczyzny jedzie roześmiana 20 latka. ( typ panienki co to na Instagram wrzuca sweet focie każdego dnia a na FB w rubryce zawód wpisuje „szlachta nie pracuje”) Ona bez maski. Przejeżdża bardzo blisko spacerowiczów. Słyszę jak ktoś rzuca w jej kierunku: „Może byś maskę założyła”. Pada natychmiastowa odpowiedź: „Ch*j ci w dupę”. Jest też równie szybka riposta: „A tobie w paszczę”.

Gdyby miała maskę byłoby to trudne pomyślałem sobie, ale zaraz naszła mnie smutna refleksja. Inteligencja polska w zdecydowanym odwrocie podobnie jak opozycja. Króluje chamstwo i brak poszanowania prawa. Wzorce idą z samej góry. A góra martwi się tylko o jedno. Jak przedłużyć swoje panowanie.

Uważacie tak samo jak aktor?

Źródła: kobieta.wp.pl, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com, pixnio.com

Polecane

Może Cię zainteresować