×

Martwy płód w oczyszczalni ścieków. Trwają poszukiwania matki maleństwa

Martwy płód w oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich na Dolnym Śląsku. Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z pracowników, który czyścił zbiornik. Od razu powiadomił policję. Teraz trwają działania mające na celu ustalenie tożsamości matki maleństwa.

Martwy płód w oczyszczalni ścieków

W sobotę 12 czerwca ok. godz. 19:30 jeden z pracowników oczyszczalni ścieków przy ul. Rzecznej w Ząbkowicach Śląskich na Dolnym Śląsku dokonał przerażającego odkrycia. Gdy czyścił jeden ze zbiorników natrafił na coś, co przypominało ludzki płód. W związku z tym, postanowił powiadomić odpowiednie służby.

Na teren oczyszczalni przyjechali funkcjonariusze Policji wraz z prokuratorem oraz lekarz. Szybko okazało się, że na tzw. kratownicy faktycznie są szczątki dziecka. Zostały one zabezpieczone do sekcji zwłok.

Jak poinformowała st. asp. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich:

W pomieszczeniu na ścieki zwanym kratownicą pracownik oczyszczalni w trakcie pracy zauważył ludzki płód. Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem prokuratora. Wiek oraz płeć płodu zostanie ustalona po sekcji zwłok. Nie wiadomo jeszcze jaka jest przyczyna zgonu dziecka.

Później w rozmowie z portalem doba.pl, Mazurek powiedziała:

Jak wstępnie określono, był to płód ok. czwartego miesiąca ciąży.

Teraz śledczy muszą ustalić, dlaczego ludzki płód znalazł się w oczyszczalni ścieków – czy było to naturalne poronienie, czy doszło do celowego działania, którego skutkiem była śmierć dopiero co rozwijającego się dziecka.

Trwają poszukiwania matki dziecka

Policja próbuje ustalić tożsamość matki, dlatego apeluje o pomoc w poszukiwaniach. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z funkcjonariuszami. Każda wskazówka będzie dokładnie przez nich sprawdzana. Śledczy gwarantują anonimowość.

W komunikacie znajdującym się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich czytamy:

Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki. O zgłaszanie się osób, które w ostatnim czasie zauważyły kobietę będącą wcześniej w ciąży, a która obecnie nie ma dziecka. Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania. Gwarantujemy anonimowość.

Informacje można przekazać pod numerami tel. 478756200, 478756222, dzwoniąc na numer 112, za pomocą poczty elektronicznej: komendant@zabkowice-slaskie.wr.policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich przy ulicy Niepodległości 10. 

Źródła: www.rmf24.pl, www.wprost.pl, www.polsatnews.pl, www.tvp.info, wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.gazeta.pl, gazetawroclawska.pl
Fotografie: Maps Google

Może Cię zainteresować