×

Tak wyglądał najmniejszy noworodek na świecie. Ważył mniej niż kostka masła

Patrzysz na swoje dziecko i myślisz sobie, że było takie malutkie, gdy przyszło na świat. Ciekawi jesteśmy Waszej reakcji, gdybyście byli na miejscu tych rodziców! Ich synek został okrzyknięty najmniejszym noworodkiem na świecie. W czasie porodu ważył zaledwie 268 gramów – to tyle, co kostka masła!

Lekarze bali się o zdrowie chłopczyka, który pod ich opieką spędził kilka miesięcy. Do domu mógł wyjść dopiero wtedy, gdy nabrał ciałka

Media w Japonii nie podają danych osobowych dziecka, ale udostępniane są jego zdjęcia i wiemy, że na świat przyszedł w sierpniu 2018 roku poprzez cesarskie cięcie w szpitalu uniwersyteckim Keio w Tokio.

Taki malutki, że dosłownie mieścił się w dłoniach. Istny cud!

Wszyscy byli zachwyceni chłopczykiem, a także tym, jak dzielnie walczył. Personel wierzył, że maluch dojdzie do siebie – i tak też się stało! Na samym początku podpięty był do profesjonalnej aparatury, dzięki której mógł funkcjonować i przybierać na wadze, a to w jego przypadku było kluczowe. W końcu nadszedł dzień, gdy rodzice mogli zabrać synka do domu. Stało się to 20 lutego, a jego waga wskazywała już w tym momencie ponad 3 kilogramy.

Lekarze bardzo mocno zżyli się z maluszkiem i jego rodziną i zależało im na tym, aby podzielić się ich historią

W ten sposób chcieli dodać otuchy wszystkim tym rodzicom, którzy nie mają tyle wiary w to, że ich pociecha wyjdzie cało z tego. Dr Takeshi Arimitsu powiedział: „Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że dzieci, które urodziły się maleńkie także mogą wrócić do domu zupełnie zdrowe”.

Rośnij zdrowo, maluszku!

Polecane

Może Cię zainteresować