×

Egipski raport śmierci Magdaleny Żuk trafił w ręce prokuratury. Przez rok badano tę smutną sprawę

Sprawą Magdaleny Żuk rok temu żyła cała Polska. Ludzie na własną ręką próbowali rozwikłać zagadkę jej tajemniczej śmierci. Do poszukiwań nie tylko włączyła się policja, ale i jasnowidz oraz kilka biur detektywistycznych – w tym Krzysztof Rutkowski.

Spekulacji na temat kobiety była cała masa. Jedni dopatrywali się u niej zaburzeń psychicznych, a druga grupa obstawała przy tym, że na pewno winni tragedii są miejscowi.

Jest egipski raport w sprawie śmierci Polki

Dopiero po długim czasie otrzymano dokument – dotarł do kraju tuż przed rocznicą śmierci Magdaleny. Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze informuje:

W ostatnim czasie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wpłynął raport przekazany w ramach międzynarodowej pomocy prawnej przez Arabską Republikę Egiptu

Jaki finał będzie mieć ta smutna historia?

Więcej na temat zawartości raportu wie dziennik „Fakt”, który dotarł do samego źródła. Jasno wynika z niego, że Magdalena Żuk nie miała na ciele żadnych śladów przemocy, które mogłyby wskazywać udział osób trzecich. Dziennik dodaje, że na ciele Polki nie było także tak zwanych ran defensywnych, które świadczyć mogłyby o tym, że kobieta się broniła. Wśród informacji pojawiła się także adnotacja, która jasno mówi, że Magdalena nie została zgwałcona. Odnotowano natomiast, że zażywała leki na depresję.

Brak komentarza ze strony Prokuratury

Nikt nie odnosi się do tego, co napisał „Fakt”, ale według wcześniej prowadzonego śledztwa wynika, że Magda nie została wykorzystana, nie była bita i nie padła ofiarą handlu ludźmi. Słowa prokuratorów brzmią:

Przedsiawione dotychczas dowody wskazują, że bezpośrednią przyczyną zgonu były obrażenia odniesione (…) na skutek upadku z dużej wysokości

Przedłużenie śledztwa

Prokuratura z Zielonej Góry wnioskuje o przedłużenie śledztwa w tej sprawie i nie wypowiada się na temat tego, co znalazło się w sieci.

W toku śledztwa analizie biegłych psychiatrów i psychologa został także poddany materiał dowodowy w zakresie nietypowego zachowania jakie prezentowała pokrzywdzona podczas podróży oraz pobytu na terenie Egiptu i jego możliwego podłoża

Czy poznamy kiedyś prawdę?

Polecane

Może Cię zainteresować