×

18-letni uczeń spotkał bezdomnego i dał mu szansę na lepsze jutro. Pomógł mu, jak tylko mógł

Często jesteśmy uprzejmi dla osób, które znamy. Podejście może to być jednak całkowicie odmienne w stosunku do tych, z którymi mamy styczność po raz pierwszy.

Kiedy 18-letni Luis Xavier del Rosario wysiadł z autobusu z Sydney w Australii, po raz pierwszy odczuł na swoim ciele tak niewiarygodny upał. Nie to jednak dotknęło go najbardziej… Niedaleko od przystanku autobusowego zobaczył bezdomnego, leżącego na rozgrzanym do czerwoności chodniku mężczyznę.

Czułem się naprawdę źle. Byłem pełen podziwu, że mimo wszystko potrafił się uśmiechnąć. Nie zapomnę tego widoku do końca życia – wspomina Luis.

18-latek nie zwlekając podszedł do starszego mężczyzny i zaczął z nim rozmawiać. Już po chwili dowiedział się, że 52-latek ma na imię Ian i bardzo boi się śmierci. Boi się tego, że gdy odejdzie, nikt nie będzie o nim pamiętał. Starszy mężczyzna już jako dziecko dorastał w rozbitej rodzinie i niemal od zawsze towarzyszyła mu samotność.

Luis wiedział, że nie może go tak zostawić, dlatego postanowił mu pomóc.

Zabrał go do domu, gdzie pozwolił mu wziąć ciepły prysznic, dał mężczyźnie ubrania, a następnie udał się wraz z nim do fryzjera, aby ostatecznie przestał wyglądać na bezdomnego i mógł znaleźć zatrudnienie. Choć Ian nie miał żadnego wykształcenia, bardzo chciał znaleźć pracę, która pomogłaby mu przetrwać.

Dopiero po spotkaniu z 18-latkiem, Ian po raz pierwszy od kilku tygodni zjadł pełnowartościowy posiłek w pobliskim pubie.

Wiedziałem, że mu smakuje. Delektował się każdym kęsem… Ian nie ma zębów, dlatego pomyślałem, że miękkie danie będzie dla niego jak najbardziej odpowiednie. Bardzo się cieszę, że mogłem dać mu jeść. To sprawiło mu mnóstwo radości. Wiedziałem, że jest mi bardzo wdzięczny, kiedy w jego oczach pojawiła się iskierka nadziei.

Rosario wydał na Iana łącznie 250 dolarów. Była to kwota, która zmieniła jego dotychczasowe życie o 180 stopni. 18-latek chciał dać starszemu mężczyźnie szansę na lepsze jutro.

Oto, jak bardzo zmienił się Ian, kiedy zaopiekował się nim Rosario. Czy teraz 52-latek ma szansę na znalezienie pracy i rozpoczęcie nowego życia? Miejmy nadzieję, że tak.

Może Cię zainteresować