×

Kim jest bezdomny Polak z Malmo? Ten apel poruszył tysiące internautów

Od kilku dni bezdomny Polak z Malmo wzbudza spore zainteresowanie w mediach społecznościowych. Kim jest tajemniczy mężczyzna?

Bezdomny Polak z Malmo

Pani Kamila na co dzień mieszka w Malmo (Szwecja). Ostatnio zwróciła uwagę na mężczyznę, który mówi po polsku i „od kilku miesięcy snuje się po ulicach miasta”. Dodatkowo ciężko się z nim porozumieć i nie odpowiada na zadawane pytania.

Kobieta zamieściła w mediach społecznościowych wpis na temat bezdomnego mężczyzny. Uznała, że ostatnia nadzieja jest w rękach użytkowników Facebooka.

Sam o pomoc nie poprosi, bo zwyczajnie nie wie, co się z nim dzieje. Nie można ustalić jego tożsamości. Policja się nim zainteresowała, ale ponieważ nie był pod wpływem narkotyków i nie wiedział jak się nazywa został wypuszczony. Śpi na chodniku pod wiaduktem

– czytamy w poście.

Polka tłumaczy, że prawo w Szwecji jest bardzo specyficzne. Nie można komuś pomóc, jeśli się o to nie poprosi. Dodaje, że „problemem” jest również to, że mężczyźnie nic nie zagraża. Kobieta była w kilku instytucjach, ale odesłano ją z kwitkiem.

Siła mediów społecznościowych

Pani Kamila jest bezsilna i prosi internautów o pomoc. Kobieta otwarcie przyznaje, że Facebook jest ostatnią nadzieją w sprawie.

Może ktoś go szuka? Na pewno jest czyimś synem, może bratem lub mężem? (…) Nigdy nie jest pijany. Myślę, że jest po prostu chory .. jedyne co to Facebook i siła ludzkich serc. Udostępnijcie proszę. Może się uda.

Historia poruszyła ludzi na Facebooku. Post z 5 grudnia został udostępniony ponad 250 tysięcy razy. Natomiast w komentarzach pojawia się wiele zdjęć zaginionych osób, którzy mają przypominać bezdomnego mężczyznę. Między innymi pana Tomasza Dądy, z którym kontakt urwał się w czerwcu 2019 r.

Mamy nadzieję, że historia bezdomnego z Malmo znajdzie szczęśliwe zakończenie.

Źródła: natemat.pl, wiadomosci.wp.pl, www.fakt.pl, www.o2.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować