×

Linie na dłoni – znaczenia. Jak je prawidłowo odczytywać?

Linie na dłoni są niezwykłym źródłem informacji o naszej osobowości i przyszłości. Trzeba jednak umieć poprawnie je interpretować. Pomocna okazuje się być chiromancja, czyli umiejętność czytania z dłoni.

Wróżenie z dłoni

Pomijając fakty, czy rzeczywiście wróżenie z dłoni może być prawdziwe, trzeba przyznać, że jest to całkiem ciekawy temat do rozmowy oraz przemyśleń. Ostatnio chiromancja staje się coraz bardziej popularna, a ludzie są zdolni zapłacić naprawdę spore sumy pieniędzy, aby dowiedzieć się, co skrywają ich dłonie.

Rodzaj muzyki, której słuchamy, nasz styl czy ulubione potrawy. To wszystko mówi wiele o tym, kim jesteśmy. Jednak aby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteśmy, nie potrzeba żadnych zewnętrznych bodźców. Wszystko co trzeba zrobić, to poświęcić odrobinę czasu, aby dostrzec w sobie pewne schematy.

Pozycja, w której śpimy czy konkretne kolory, z którymi się identyfikujemy, to jedne z największych wskazówek, które pomagają nas scharakteryzować. Ale jest coś jeszcze. To właśnie one skrywają nasze tajemnice. Otwórz swoją dłoń i spójrz na linie. Cztery z tych linii mogą odsłonić sekrety dotyczące naszych mocnych stron, wad, doświadczeń oraz celu, do którego zmierzamy w naszym życiu.

Chiromancja – co to jest?

Chiromancja była praktykowana od wieków w Azji, Persji, starożytnym Izraelu oraz Babilonii. Czytanie z dłoni bardzo poważnie było traktowane przez wielkich tego świata. Byli nimi np. Aleksander Wielki czy Arystoteles, który stwierdził kiedyś: „Linie nie są zapisywane na ludzkiej dłoni bez powodu. Wynikają z niebiańskiej działalności oraz indywidualności człowieka.”

Hipokrates – starożytny grecki lekarz i jeden z najwybitniejszych postaci w historii medycyny, używał chiromancji w celu ułatwienia leczenia. Mark Twain, Grover Cleveland czy Thomas Edison – oni także ulegli czarowi sztuki czytania z dłoni i podróżowali do Londynu, aby ich dłonie zostały odczytane przez słynnego Cheiro, który studiował tę profesję w Indiach.

chiromancja

Linie na dłoni – co oznaczają? Analiza

Jeśli jesteś zainteresowany tym, co kryje się na Twoich dłoniach, nie musisz jechać do Londynu. Wszystko, co musisz zrobić to nauczyć się kilku prostych podstaw…

Spójrz na swoje obie dłonie. Jeżeli linie na nich są różnie ułożone, oznacza to, że ciężko pracowałeś/-aś, aby zmienić swój charakter. Teraz skup się na swojej dominującej ręce lub tej, którą piszesz. Zlokalizuj 4 najważniejsze linie: linię serca, linię rozumu, linię życia i linię losu. Pamiętaj, że linie poziome należy czytać od strony kciuka a pionowe od nadgarstka do góry.

A co oznaczają linie na dłoni?

Linia serca

chiromancja

Jeśli zaczyna się z boku i kończy pod palcem wskazującym, może to oznaczać szczęśliwe i długie życie miłosne. Jednak jeśli kończy się poniżej palca środkowego oznacza to, że jesteś egoistyczny. Jeśli linia serca znajduje się pomiędzy palcem środkowym a palcem serdecznym – łatwo się zakochujesz. Kiedy linia jest krótka i prosta może to być sygnał, że jesteś osobą, która zazwyczaj nie interesuje się romansami. Gdy linia serca znajduje się bliżej palców – jesteś osobą bardzo namiętną oraz zazdrosną.

Przerywana linia wskazuje na miłosne rozczarowania, złamane serce lub rozwód. Gdy linia serca jest równoległa do linii rozumu, oznacza to, że nie lubisz okazywać swoich uczuć. Jeśli linia zakrzywia się w górę w kierunku palca wskazującego, jesteś czuły. Jeśli jest falista: miałeś wiele związków, ale każdy z nich to była tylko miłostka.

Teraz popatrz na poziomą linię, zaraz pod linią serca. To linia rozumu.

Linia rozumu

linie na dłoni

Jeśli Twoja linia rozumu jest krótka, oznacza to, że bardziej zależy Ci na angażowaniu się w wysiłek fizyczny i ćwiczenia, niż na łamigłówki i zagadki. Gdy linia jest bardzo prosta i przebiega przez całą dłoń to znak, że myślisz logicznie, jeśli tak nie jest to oznacza, że często zmieniasz zdanie.

Linia „spadająca” w kierunku nadgarstka może wskazywać na to, że jesteś osobą kreatywną i ufasz innym. Jeśli linia ma drobne kółka oznacza to, że przechodzisz w życiu przez trudne emocjonalne okresy. Jeśli linia rozumu krzyżuje się z inną linią: podejmiesz jakieś przełomowe decyzje, a kiedy jest oddzielona od linii życia – pragniesz przygód.

Teraz spójrz na pionową linię, najbliżej kciuka. Jest to linia życia.

Linia życia

linie na dłoni

Wbrew temu, co większość osób myśli, ta linia wcale nie sugeruje jak długo będziesz żyć. Linia życia na dłoni mówi o tym, czy w pełni i całym sobą przeżyjesz swoje życie. Jeżeli linia na Twojej dłoni rozwarstwia się to znak, że jesteś osobą energiczną i lubisz być w centrum zainteresowania.

Kiedy linia jest zakrzywiona oznacza, że masz silną osobowość. Prosta linia – długo analizujesz sytuację zanim podejmiesz jakąś decyzję i jesteś ostrożny wchodząc w nowy związek. Mocno zarysowana i głęboka linia świadczy o tym, że masz duszę artysty, zaś płytka, że jesteś troszkę mniej ambitny. Kręgi na linii życia oznaczają problemy ze zdrowiem. Jeśli linia jest uszkodzona: doświadczyłeś nagłej zmiany w stylu życia.

Teraz sprawdź swoją linię losu, która przechodzi przez środek dłoni i przecina pozostałe.

Linia losu

linie na dłoni

Linia losu (przeznaczenia) łączy wszystko. Jeśli jest głęboka i prosta oznacza udaną karierę, zaś słabo widoczna wskazuje niezadowolenie z pracy. Inne linie wychodzące z linii losu oznaczają zmiany lub problemy z karierą, wzloty i upadki.

Jeśli zaczyna się w tym samym miejscu, co linia życia, to znak, że jesteś osobą przedsiębiorczą i rozwijasz swoje aspiracje od bardzo młodych lat. Linia losu łącząca się ze środkiem linii życia sygnalizuje, że potrafisz pójść na kompromis i porzucisz swoje cele, aby zadowolić lub pomóc innych. Jeśli linia zaczyna się u podstawy kciuka, a następnie przecina linię życia: masz wsparcie rodziny i przyjaciół.

Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij