×

Została postawiona przed bardzo trudną decyzją. Musiała wybrać, który z jej synów umrze

51-letnia Lian Ronghua stanęła przed niewyobrażalnie trudną decyzją, której nigdy nie powinna podejmować żadna matka. Otóż kobieta musiała wybrać, który z jej synów będzie mógł żyć dalej, a który będzie musiał umrzeć…

Chłopcy cierpieli na mocznicę – przewlekłą chorobę nerek, która prowadzi do ich niewydolności. Niestety, tylko jeden z nich mógł otrzymać organ matki. Ojciec rodzeństwa ma nadciśnienie i nie może zostać dawcą narządu.

Nie mam pojęcia, dlaczego dwójka moich synów zachorowała niemal w tym samym czasie – powiedziała ze łzami oczach matka chłopców.

Decyzja ostatecznie musiała zostać podjęta. Starszy syn, 26-letni Li Haiqing zdecydował, że matka powinna pomóc młodszemu bratu, 24-letniemu Haisongowi.

Zdecydowałem się oddać bratu nerkę matki, ponieważ jest młodszy i ma większą szansę na wyzdrowienie… Mam tylko nadzieję, że dostanie nerkę zanim będzie za późno – powiedział Haiqing, który został zmuszony do zrezygnowania ze studiów medycznych ze względu na chorobę.

Choć szanse na powodzenie były niewielkie, operacja zakończyła się sukcesem.

Chłopiec odzyskał już siły w przeciwieństwie do starszego brata, którego stan zdrowia w ostatnim czasie znacznie się pogorszył. Jeśli w najbliższym czasie nie znajdzie dawcy, jego życie może stanąć pod znakiem zapytania.

Nikt nigdy nie powinien stawać przed tak okrutnym wyborem…

Może Cię zainteresować