×

Tata zostaje dawcą nerki dla 3-letniej córki. Zdjęcie zrobione kilka miesięcy później porusza

Każdy kochający ojciec zrobi wszystko, aby ocalić swoje dziecko. Będzie walczyć ze wszystkich sił, aby wiedzieć, że jego najwspanialsza pociecha może przeżyć długie i szczęśliwe lata, a fakt, że ryzykuje się własne życie nie ma najmniejszego znaczenia. Takie historie nie zdarzają się zbyt często, jednak na pewno wywołują łzy wzruszenia i szczery uśmiech.

3-letnia Esme Chester długo zmagała się z uporczywym kaszlem. Jej rodzice myśleli, że jest to zwykłe przeziębienie, lecz wizyta u lekarza wyjawiła okropne wieści

Doktor zbadał dziewczynce krew, niestety jak się okazało, jego przypuszczenia były słuszne – Esme cierpiała na niewydolność nerek, a jej stan był bardzo poważny. 30- letni Lee Chester oraz jego o trzy lata młodsza partnerka, Rachel Mulhearn, nie mogli uwierzyć w to, co usłyszeli. Słowa lekarza brzmiały jak wyrok.

Dzielna Esme podczas badań zawsze starała się być uśmiechnięta i nie pokazywać swoim rodzicom, że coś ją boli, jednak jej ojciec zauważał zmiany, które z dnia na dzień stawały się coraz groźniejsze. Niewydolność nerek była w końcowej fazie, dlatego dziewczynka została poddana 12-godzinnej terapii, która musiała odbywać się codziennie przez 14 miesięcy. Najlepszym rozwiązaniem w tej trudnej sytuacji był przeszczep nerki. Rodzice poddali się badaniom, aby sprawdzić, czy któryś z nich może zostać dawcą.

Oboje przeszli testy pozytywnie

Zarówno Rachel jak i Lee mogli zostać dawcami, jednak nerka mężczyzny lepiej nadawała się dla Esme. 30-latek wiedział co musi zrobić, nie było innego wyjścia – musiał przejść zabieg. Bez dłuższego zastanowienia Lee od razu zgodził się na przeszczep.

Niestety dobra wiadomość szybko została zapomniana, ponieważ na rodzinę spadła fala nieszczęść. Malutka Esme doznała udaru, który opóźnił przeszczep. Przez cztery miesiące dziewczynka musiała przejść przez rehabilitację, dzięki której z powrotem nauczyła się jeść i chodzić. 3-latka swoje urodziny spędziła w szpitalu, lecz mimo to walczyła jak wojowniczka, aby szybko wyzdrowieć.

Mimo tego co przeszła jest bardzo silna. Zna swój umysł, jest bardzo zabawna i opiekuńcza. Przez cały czas mówi, że mnie kocha i ma siłę na wszystko! – mówi Lee

Kiedy dziewczynka czuła się lepiej, lekarze przygotowali pacjentów na przeszczep

Po udarze, rodzice bali się, że ich maleństwo nie będzie w stanie przejść poważnej operacji jaką był przeszczep nerki, na szczęście lekarze rozwiali wszystkie wątpliwości. Po operacji stan Lee i jego córki był stabilny. Oboje byli bardzo słabi, lecz mężczyzna przyznaje, że jest dumny z tego jak dzielnie poradziła sobie 3-latka. Dopiero, gdy oddał córce nerkę zrozumiał jak ważne jest zostanie dawcą.

To prosta sprawa, która naprawdę ratuje życie innych. Każdy z nas może zostać dawcą, wystarczy zgoda i odpowiednie wypełnienie dokumentów. Nawet jeśli nie oddajemy narządów osobom ze swojej rodziny, możemy uratować kogoś, kto również jest kochany przez swoich bliskich.

Lee Chester zdecydował się na piękny gest! Jemu oraz Esme życzymy szybkiego powrotu do pełni sił!

Może Cię zainteresować