×

Córka Przemysława Salety dializowana. Potrzebuje kolejnego przeszczepu nerki

Córka Przemysława Salety dializowana. Nicole potrzebuje kolejnego, trzeciego już przeszczepu nerki. Obecnie poszukiwany jest potencjalny dawca.

Córka Przemysława Salety dializowana! Cierpi na niewydolność nerek

Rutynowe badania ujawniły, że 27-letnia Nicole Saleta cierpi na niewydolność nerek. Jedyną możliwością w tym wypadku jest kolejny, trzeci już przeszczep. W tym czasie musi być stale dializowana, aby nie doprowadzić do zatrucia organizmu.

Pierwszy przeszczep przeprowadzono w 2007 roku. Po 7 latach lekarze powiedzieli, że jest potrzebny kolejny.

Córka Przemysława Salety dializowana
Facebook

Wówczas nerkę chciała oddać jej matka Ewa Pacuła, ale z powodów zdrowotnych okazało się to niemożliwe. Nicole była skazana na stałe dializowanie. W 2018 roku w mediach pojawiła się informacja, że znalazł się dawca i kobieta jest po drugim przeszczepie. Jednakże nie przyjął się on prawidłowo i po okresie 3 miesięcy nerka przestała prawidłowo funkcjonować. Wówczas było już pewne, że potrzebny jest kolejny przeszczep.

Bohaterski tata

W 2007 roku praktycznie wszystkie media rozpisywały się o tym, że Przemysław Saleta oddał swoją nerkę swojej własnej córce. Przypłacił to niemal życiem, bo po zabiegu pojawiły się liczne komplikacje. Z powodu krwotoku wewnętrznego i niewydolności oddechowej musiał przejść operację.

Córka Przemysława Salety dializowana
Twitter

W jej skutek lekarze zmuszeni byli wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej. Po kilku dniach mógł opuścić szpital. Jednakże nigdy nie żałował tej decyzji. W rozmowie z Super Expressem bokser bez ogródek przyznał:

Nie żałuję i nie żałowałem tej decyzji nawet przez sekundę. Nie ma reguły, ile nasz narząd będzie służył drugiej osobie. Nice moja nerka wystarczyła na ponad siedem lat. Naprawdę każdy dzień jej normalnego życia był tego wart.

53-letni sportowiec przyznaje, że jego córka bardzo dzielnie znosi wszelkie wizyty i dłuższe pobyty w szpitalach:

Nica w tym wszystkim jest megadzielna. Borykamy się z tymi problemami od 2006 r., czyli 15 lat i ani razu nie słyszałem z jej ust ani jednego słowa skargi.

Podkreśla także, że te częste wizyty nauczyły jego córkę pokory:

Częste pobyty w szpitalu zwróciły jej uwagę, że ludzie mają jeszcze gorzej

Źródła: sportowefakty.wp.pl, sport.onet.pl, plejada.pl
Fotografie: Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij