×

Lesbijki zaadoptowały trzech chłopców. Nie chciały rozdzielać rodzeństwa

KC i Lena Currie, mieszkająca w Massachusetts lesbijska para, zdecydowały się na adopcję po tym, gdy zobaczyły zdjęcie 18-miesięcznego Joey’a na tzw. imprezie adopcyjnej. Szybko wyszło na jaw, że chłopczyk ma jeszcze dwóch braci.

Spontaniczna decyzja

KC i Lena od dawna nosiły się z zamiarem adopcji. Dlatego pojawiły się na imprezie zorganizowanej przez ośrodek adopcyjny, na której urzekło je zdjęcie 18-miesięcznego chłopca imieniem Joey. Jak ujawniły w programie „Good Morning America”, to była miłość od pierwszego wejrzenia. Chłopczyk zamieszkał w ich domu w Sudbury w stanie Massachusetts.

Powiększająca się rodzina

Ledwo dziecko zadomowiło się w nowym miejscu, KC i Lena otrzymały wiadomość z ośrodka adopcyjnego, że młodszy brat Joey’a, który do tej pory pozostawał pod opieką swoich biologicznych rodziców, też musi zostać umieszczony w domu dziecka. Maluch imieniem Noah miał zaledwie 6 tygodni, gdy kobiety zabrały go do siebie.

Adopcja trzech chłopców

Wkrótce wyszło na jaw, że Noah i Joey mają jeszcze trzeciego, średniego brata. Panie Currie postanowiły go odnaleźć. Bardzo zależało im na tym, by rodzeństwo wychowywało się razem. Okazało się, że Logan był już przygotowany do adopcji, jednak rodzina zastępcza zmieniła zdanie.

Lena i KC, chociaż nie planowały aż tak licznej rodziny, postanowiły wychować wszystkich trzech braci pod jednym dachem.  Jak ujawniła Lena, chłopcy nie mają żadnego problemu z tym, że są wychowywani przez dwie kobiety. Dla rozróżnienia na jedną z nich mówią „mama”, a na drugą „mamusia”.

Źródła: www.fempositive.com

Może Cię zainteresować