×

Policjanci wywieźli nieprzytomnego mężczyznę do lasu i porzucili. Śpieszyło im się, bo kończyli pracę

Zawód policjanta nie zawsze jest łatwy. Na funkcjonariuszach ciąży szczególna odpowiedzialność, gdyż niejednokrotnie od nich zależy ludzkie zdrowie, a nawet życie. Niestety nie raz przekonaliśmy się, że nie każdy się do tej profesji nadaje.

Wezwanie o pomoc

Do absolutnie niedopuszczalnej sytuacji doszło w miejscowości Pobiedzisk pod Poznaniem. Funkcjonariusze zostali wezwani do mężczyzny leżącego przy drodze. Na miejsce przyjechało dwóch młodych policjantów. Człowiek, któremu mieli pomóc był nieprzytomny, nadal jednak żył.

PB030199

Nieodpowiedzialność

Policjanci zamiast wezwać pogotowie, wsadzili 36-latka do radiowozu i wywieźli do lasu. Tam go po prostu zostawili bez udzielenia jakiejkolwiek pomocy. Po wszystkim pojechali do domu. Wezwanie otrzymali zaraz przed końcem zmiany. Ich ignorancja i lenistwo doprowadziły do śmierci mężczyzny.

policja

Nie wezwali pomocy, tylko radiowozem wywieźli go do lasu przy jeziorze Dobre i tam zostawili, a ten człowiek zmarł. Jesteśmy zszokowani tą sprawą. Lenistwo, nieróbstwo, głupota – nie mam pojęcia co ich skłoniło do takiego zachowania – mówi rzecznik wielkopolskiej policji, Andrzej Borowiak

Ostatnia interwencja

Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że mężczyzna zmarł na skutek krwiaka wewnątrzczaszkowego. Obrażenia powstały w wyniku uderzenia lub upadku. Z pewnością jednak nie chodziło tu o pobicie przez policjantów.

DSC_7842

Wszystko przez lenistwo

Mężczyzna mógłby żyć, gdyby w porę udzielono mu pomocy. Niedbalstwo i lenistwo jednak sprawiły, że życie stracił człowiek w potrzebie. Winna jest policjantka z rocznym stażem i jej kolega pracujący trzy lata. Obydwoje zostali już usunięci z służby.

P1130773

Sprawę przejęła prokuratura

Wydano także wniosek o tymczasowy areszt. Funkcjonariuszom zostanie postawiony zarzut o niedopełnienie obowiązków, nieudzielenie pomocy oraz narażenia 36-latka na utratę życia. Grozi im za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Strach pomyśleć, że tacy ludzie pełnią rolę w służbie publicznej, która w wielu przypadkach ma zapewniać bezpieczeństwo

*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować