×

Znaleziono zwłoki lekarzy z Iławy. Trwa śledztwo ws. przyczyny ich śmierci

Znani i cenieni lekarze z Iławy nie żyją. Ich ciała znaleziono w jeziorze koło Lubawy. Policja próbuje ustalić okoliczności ich śmierci.

Lekarze z Iławy nie żyją

Jak podaje serwis infoilawa.pl, do tragedii doszło w minioną sobotę (28 listopada). Iławska policja wieczorem, około godziny 20:00, otrzymała zgłoszenie o zaginięciu małżonków z Iławy. Służby poinformował zaniepokojony sąsiad, który doglądał posesji lekarzy, podczas gdy oni przebywali na swojej działce wypoczynkowej pod Lubawą.

Kiedy mężczyzna przez długi czas nie mógł nawiązać kontaktu z małżeństwem, powiadomił policję. W garażu zaś brakowało łódki wiosłowej. Służby rozpoczęły poszukiwania.

Zwłoki małżeństwa odnaleziono tego samego dnia wieczorem, po długich godzinach poszukiwań. Wyłowiono je z jeziora Zawiniarz niedaleko Lubawy.

W trakcie czynności funkcjonariusze straży pożarnej w jeziorze Zwiniarz odnaleźli ciało kobiety i mężczyzny. Okazało się, że jest to zaginione małżeństwo. Niestety nie udało się ich już uratować

– relacjonowała asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Trwa śledztwo

Asp. Kwiatkowska poinformowała także, że czynności na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali pod nadzorem prokuratora. Ciała przewieziono do prosektorium.

Teraz sekcja zwłok wyjaśni, jaka była dokładna przyczyna śmierci 67-latków, a śledczy ustalą okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

Według Prokuratora Rejonowego z Iławy, Jana Wierzbickiego, najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku:

Na tym etapie przyjmujemy, że doszło do nieszczęśliwego wypadku – jest to najbardziej prawdopodobna wersja zdarzeń. Bardziej szczegółowe informacje na temat przyczyny śmierci tych osób uzyskamy po sekcjach zwłok, których przeprowadzenie zostało zaplanowane na jutro.

Zmarli to znani i cenieni lekarze z Iławy. Mieszkańcy Iławy są poruszeni ich śmiercią.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.infoilawa.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.wp.pl, tko.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować