×

Gigantyczna lawina pochłonęła stok narciarski. 3 osoby nie żyją!

Ogromna lawina zabrała kobietę i dwoje 7-letnich dzieci. Mimo akcji ratunkowej nie udało się im pomóc. Wszytko działo się w Val Senales na północy Włoch. Są również ranni.

Tragedia na stoku

Wydarzenia miały miejsce na znajdującym się ponad trzy tysiące metrów nad poziomem morza lodowcu. Dokładnie w Val Senales koło Bolzano w Trydencie na północy Włoch. Po zejściu lawiny w akcji brało udział, aż 70 ratowników i 3 śmigłowce. Thomas Konstantin Stecher, który pełni rolę dyrektora kolejki powiedział, że nic nie wskazywało na zagrożenie lawinowe:

Ocenialiśmy sytuację wcześnie rano i nie było żadnych zagrożeń. Gdybyśmy mieli wątpliwości, z pewnością nie otworzylibyśmy zejścia do stoku.

Zginęli na miejscu

Wysoka na 150 i szeroka na 500 metrów lawina pochłonęła 25-letnią kobietę i dwójkę 7-letnich dzieci. Kobieta i 7-letnia dziewczynka zmarły na miejscu. Drugie dziecko przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Niestety nie udało mu się pomóc.

Ranny został ojciec jednego z 7-latków i jego drugi 11-letni syn. Nadal trwają prace w obszarze zejścia lawiny. Podaje się, że wszystkie ofiary to obywatele Niemiec.

Czy wy również spędzacie czas między świętami, a sylwestrem na nartach? Pamiętacie o zachowaniu bezpieczeństwa na stoku?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: tvn24.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Polecane

Może Cię zainteresować