×

Strzelanina w centrum miasta w Niemczech. Co najmniej dwie osoby nie żyją

Niemiecka policja alarmuje! Strzelanina w Halle – we wschodniej części Niemiec. Z tego, co udało się ustalić, napastnicy zbiegli z miejsca zdarzenia. Niestety strzały okazały się śmiertelne dla dwóch osób. Jak na razie nic nie wiadomo o większej liczbie poszkodowanych. Policja jednak apeluje, aby mieszkańcy pozostali w domach.

Strzelanina w miejscowości Halle

Funkcjonariusze potwierdzają, że przy ulicy Humboldta, blisko synagogi zginęły dwie osoby. Poza oddanymi strzałami napastnicy wrzucili także granaty na żydowski cmentarz. Nie udało im się jeszcze złapać napastników, dlatego też zwracają się do mieszkańców, aby pozostali w domach. Jeśli natomiast są w miejscu publicznym, policja apeluje, aby znaleźli bezpieczne miejsce i takie, które potencjalnie nie zwraca uwagi. Cały czas trwają poszukiwania.

Strzelanina w Halle

Ucieczka samochodem

Policja namierzyła napastników, którzy próbują uciec przed nimi autem w kierunku Lipska. Trwa pościg. Napaść mogła mieć charakter antysemicki. Doszło do niej w trakcie święta Jom Kippur, które jest jednym z najważniejszych i najbardziej uroczystych religijnych świąt Żydów.

Może Cię zainteresować

zamknij