×

Jego ciało pokrywa gęste owłosienie. Niektórzy myślą, że jest wilkołakiem

Takie narodziny zdarzają się wyjątkowo rzadko. Kiedy mały Lalit Patidar przyszedł na świat w uduchowionych Indiach, był pokryty gęstym owłosieniem. Lekarze nie mieli najmniejszej wątpliwości – malec cierpiał na nieuleczalną chorobę zwaną syndromem wilkołaka.

Reakcja rodziców

Mimo wstrząsającej diagnozy, rodzice dziecka nie załamali się. W końcu posiadanie chłopca było ich największym marzeniem, bowiem do tej pory mieli same córki.

I choć wiedzieli, że z powodu choroby dziecka czeka ich nie lada wyzwanie, byli gotowi stanąć na wysokości zadania. Chcąc, aby ich synek, jak najbardziej przypominał zdrowego malca, regularnie go golili. W końcu postanowili jednak położyć temu kres i uznali, że nie będą ukrywać przed innymi problemów z owłosieniem dziecka. W końcu taka była jego natura.

Życie dziecka

Dzisiaj Lalit dorasta wśród rówieśników. Rówieśników, którzy akceptują odmienność kolegi i rozumieją, że jego wygląd nie jest zależny od niego. Inni z kolei traktują Lalita ze szczególnym szacunkiem, biorąc go za reinkarnację bóstwa. Chłopiec nie zawsze może jednak liczyć na pozytywny odbiór. Kiedy pojedzie do miasta lub spotka na swojej drodze ludzi, którzy widzą go po raz pierwszy, budzi przerażenie. Zdarzało się nawet, że doświadczył z tego tytułu bardzo nieprzyjemnych sytuacji, choć nigdy nie zrobił nikomu krzywdy, a wręcz przeciwnie, bardzo chciałby się beztrosko bawić z każdą napotkaną osobą.

Ludzie przychodzą i gapią się na mnie. Niekiedy nawet nazywają mnie małpą. Zdarzało się, że rzucali we mnie kamieniami i wyzywali mnie. Ale krewni i przyjaciele zawsze przychodzą mi z pomocą, gdy do tego dochodzi – żali się chłopiec

Mimo że chłopiec przywykł już do swojego odmiennego wyglądu, wciąż bardzo chciałby się pozbyć zbędnego owłosienia i to nie tylko ze względów estetycznych. Nadmierna ilość włosów przeszkadza mu bowiem w jedzeniu, oddychaniu, widzeniu, a także sprzyja infekcjom uszu.

Wciąż jest nadzieja

Lekarze nie wykluczają, że zmiany hormonalne związane z okresem dojrzewania, przyniosą chłopcu ulgę. Jeśli nie, niezbędne okaże się leczenie operacyjne.

Może Cię zainteresować