×

W Rzeszowie porzucono noworodka w Oknie Życia. Dziecko trafiło do szpitala

17 sierpnia przy domu Samotnej Matki w Rzeszowie ktoś porzucił chłopczyka. Dziecko jest noworodkiem. Siostry Sercanki od razu zajęły się maleństwem i powiadomiły o tym, co się stało Pogotowie Ratunkowe. Porzucony chłopiec już otrzymał imię. Wszystko za sprawą tego, w jaki dzień pojawił się w Oknie Życia.

Chłopczyk został znaleziony dziś o świcie. Jako pierwsza zauważyła go kierowniczka placówki, siostra Dominika

To ona zadzwoniła po pogotowie i zajęła się znalezieniem dla dziecka imienia. Po chwili zastanawiania się, spojrzała w kalendarz i uzmysłowiła sobie, że dziś są imieniny Jacka, dlatego też noworodek tak został nazwany.

ktoś porzucił chłopczyka

Ktoś porzucił chłopczyka w oknie życia. Noworodek trafił do szpitala, gdzie przeszedł wszystkie badania

Na szczęście maleństwo jest zdrowe, ale na oddziale spędzi jeszcze kilka dni. Później o tym, gdzie trafi, zadecyduje sąd rodzinny. Zanim jednak chłopiec znajdzie kochający dom, który zapewni mu miłość i bezpieczeństwo, rodzice będą musieli przejść cały szereg procedur. W samym Rzeszowie jest już 60 rodzin, które formalności mają za sobą. W przypadku Jacka sytuacja nie jest taka jasna, ponieważ matka chłopca ma jeszcze szansę na to, aby go odzyskać.

To nie jest pierwszy przypadek porzucenia dziecka w Oknie Życia w tym roku w Rzeszowie

W marcu porzucono tam także chłopczyka. Jednak po tym, gdy sprawa została poruszona w mediach, rodzice zgłosili się po synka. Pragnęli go odzyskać i powiedzieli, że podjęli zbyt pochopnie decyzję.

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij