×

Jak myślisz, która z kobiet jest matką dziecka? Większość osób wybiera błędną odpowiedź

Ten z pozoru prosty obrazek przedstawia scenę z życia. Spróbuj zgadnąć, która z kobiet siedzących na krześle jest matką dziecka bawiącego się na podłodze.

Źródło: facebook/PeriodicoElCiudadano

Przyjrzyj się i zwróć uwagę na sposób, w jaki siedzą kobiety. To jest główna wskazówka, którą powinieneś się kierować.

Kobieta po prawej stronie siedzi spokojnie, mamy wrażenie, że jest zdystansowana. Wyprostowane plecy i nogi, świadczą o tym, że jest bardziej zrelaksowana, od drugiej. Może obserwuje dziecko, ale bez większych emocji.

Kobieta po lewej stronie siedzi ze skrzyżowanymi nogami. Jej postawa wskazuje na wzmożoną czujność. Dziecko pomimo tego, że jest bliżej pani po prawej stronie, ma w zasięgu wzroku swoją mamę. Kobieta, która jest jego mamą, siedzi w pozycji gotowości i w każdej chwili może zareagować aby pomóc potomkowi. Tak, kobieta po lewej jest mamą dziecka.

Wbrew pozorom, to nie wcale takie proste, bo znaczenie może mieć każdy szczegół.

Można patrzeć nie tylko na postawę. Analizując obrazek, patrzymy na ułożenie dłoni, fryzurę. Na tym rysunku można dostrzec również różnicę wieku pomiędzy kobietami. Odpowiedź jest tylko jedna i jak twierdzą twórcy łamigłówki – większość wybiera błędną opcję (70% wybrało kobietę po prawej stronie).

Intuicyjnie wybrałam kobietę po lewej stronie. A tobie udało Ci się odgadnąć?

Może Cię zainteresować

zamknij