×

Książę Filip w szpitalu. William zdradził, jak czuje się jego 99-letni dziadek

Książę Filip w szpitalu przebywa już od siedmiu dni i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w nim pozostanie. 99-letni mąż królowej Elżbiety nie ma koronawirusa, tak, jak wcześniej spekulowano. Co mu dolega? William wygadał się, w jakim stanie jest jego dziadek.

Książę Filip w szpitalu

Senior rodu Windsorów trafił do londyńskiego szpitala króla Edwarda VII 16 lutego, ponieważ nagle źle się poczuł. Mąż królowej Elżbiety 10 czerwca skończy 100 lat, tak więc lekarze nie chcą bagatelizować żadnych niepokojących sygnałów.

Według brytyjskich mediów, sam książę Filip jest poirytowany tym, że trafił do szpitala. 99-latek stawił się na oddziale londyńskiej placówki medycznej o własnych siłach.

Lekarze wykluczyli koronawirusa. Warto przypomnieć, że książę Filip wraz z królową Elżbietą jako jedni z pierwszych w Wielkiej Brytanii przyjęli szczepionkę przeciwko COVID-19. Zaszczepili się już w styczniu.

20 lutego ojca odwiedził książę Karol. Spotkanie trwało krótko, bo ok. 30 minut, ale to wystarczyło, by wzniecić plotki. Po pierwsze, obecnie ze względu na sytuację epidemiczną odwiedziny w szpitalu są możliwe jedynie w wyjątkowych okolicznościach. Po drugie, fotoreporterzy czyhający pod szpitalem wykonali zdjęcia, na których widać, że książę Karol wychodził ze szpitala wyraźnie poruszony. Czy to oznacza, że stan zdrowia 99-letniego księcia jest gorszy niż się oficjalnie mówi?

William wyjawił jak czuje się jego dziadek

Tuż po wizycie księcia Karola w szpitalu rzecznik prasowy Pałacu Buckingham odmówił komentarza o aktualnym stanie zdrowia księcia Edynburga. Rąbka tajemnicy uchylił jednak książę William.

Wnuk księcia Filipa pojawił się w ośrodku leczniczym w King’s Lynn, by wziąć udział w spotkaniu poświęconemu programowi szczepień przeciwko COVID-19. Podczas wizyty nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia księcia Filipa.

Wszystko jest w porządku, czuje się dobrze i lekarze mają go na oku

– odparł wnuk 99-latka.

Według Daily Mail tuż po wypowiedzeniu tych słów William żartobliwie mrugnął oczkiem, żeby nieco rozluźnić atmosferę.

Ponoć i książę Filip pozostaje w dobrym nastroju, a ze szpitala ma wrócić w przyszłym tygodniu.

Książę Filip i królowa Elżbieta są po ślubie od ponad… 70 lat! Mimo sędziwego wieku nadal są w dobrej formie.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować