×

Książę Filip umiera? Karol złamał zasady i odwiedził go w szpitalu

Książę Filip umiera? Książę Karol odwiedził go w szpitalu. Następca tronu opuszczał placówkę ze łzami w oczach. W jakim stanie jest małżonek królowej Elżbiety II?

Książę Filip umiera?

W ostatnich latach książę Filip coraz częściej uskarżał się na różne dolegliwości. Z tego powodu w 2017 roku wycofał się z pełnienia obowiązków i od tego czasu rzadko pokazuje się publicznie.

Jak donosi People, w ubiegły wtorek wieczorem 99-letni małżonek królowej Elżbiety II źle się poczuł i trafił do placówki medycznej. Hospitalizację zalecił lekarz rodziny królewskiej z powodu złego samopoczucia księcia Edynburga.

Po konsultacji ze swoim lekarzem książę Edynburga prawdopodobnie pozostanie w szpitalu na obserwację i odpoczynek przez weekend i do następnego tygodnia. Lekarz zachowuje dużą ostrożność. Książę pozostaje w dobrym nastroju

– podaje informator portalu People.

Pałac Buckingham nie podaje oficjalnej przyczyny hospitalizacji księcia Filipa. Wiadomo jednak, że nie jest ona związana z koronawirusem – jakiś czas temu książę i królowa zostali bowiem zaszczepieni.

Następca tronu miał łzy w oczach

W sobotę (20 lutego) księcia Filipa odwiedził w szpitalu jego syn, Karol. Spędził on w placówce około 30 minut. Po wizycie wrócił do swojej rezydencji w Highgrove.

Pod szpitalem zgromadzili się liczni przedstawiciele mediów, którzy uchwycili na zdjęciach zarówno moment wejścia, jak i wyjścia Karola. Książę Walii po spotkaniu z ojcem nie krył wzruszenia – jego oczy były pełne łez.

Wizyta monarchy wywołała spore zamieszanie. Nie tylko ze względu na emocjonalną reakcję księcia Karola, ale także dlatego, że przez obowiązujące obostrzenia placówki medyczne są zamknięte dla odwiedzających.

Jednakże, jak czytamy na stronie brytyjskiego szpitala Króla Edwarda VII, obostrzenia w czasie pandemii są „brane pod uwagę tylko w wyjątkowych okolicznościach”.

Czyżby więc stan księcia Filipa wbrew wcześniejszym zapewnieniom był ciężki? Z nieoficjalnych informacji, jakie zdobyło BBC wynika, że książę Filip ma opuścić szpital w centrum Londynu jeszcze w tym tygodniu.

Źródła: www.plotek.pl, wiadomosci.wp.pl, jastrzabpost.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować