×

Krzysztof Jackowski znów straszy Polaków. „Nie mamy silnego państwa”

Krzysztof Jackowski znów straszy ponurymi perspektywami dla Polski. Jego zdaniem najbliższa przyszłość nie przyniesie niczego dobrego. „Nie mamy silnego państwa, nie mamy stabilnej, silnej polityki” – stwierdził ze smutkiem znany jasnowidz.

Medialny jasnowidz

Krzysztof Jackowski dał się już poznać jako wielbiciel katastroficznych wizji. Z pewnością, jako człowiek obeznany z mediami, zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie takie robią największe wrażenie na odbiorcach. A  jasnowidz z Człuchowa ma ich naprawdę wielu.

Chociaż Super Express oszacował sprawdzalność jego przepowiedni na zaledwie 20 proc. Jackowski, co zrozumiale, najbardziej lubi chwalić się tymi, które się, w jakikolwiek sposób, sprawdziły. Poświęcona mu książka Jasnowidz Jackowski zawiera wyłącznie medialne sprawy, w które był zaangażowany: śledztwo w sprawie śmierci sześciomiesięcznej Madzi z Sosnowca, a następnie poszukiwania jej matki, oskarżonej o zabójstwo córki. Książka przywołuje także tragedię w Tryńczy, gdzie w święta Bożego Narodzenia pięć młodych osób utonęło w samochodzie w Wisłoku. Głośne i nośne medialnie sprawy przeplatane są wywiadami autora z policjantami, duchownymi, dziennikarzami, działaczami Fundacji Itaka oraz Nautilus, będącymi świadkami jego wizji.

Jackowski jest też dumny z przepowiedni dotyczących Arabskiej Wiosny w 2011 roku i zmiany na stanowisku premiera Polski w 2016 roku. Szczyci się też tym, że przewidział wojnę w Syrii. Wprawdzie nie był do końca pewien lokalizacji i tylko wspominał niejasno o Bliskim Wschodzie, jednak gdy wojna wybuchła, przypisał sobie trafną przepowiednię.

Przezornie woli nie wspominać o swojej wizji dotyczącej wyboru Donalda Trumpa na drugą kadencję, za to udało mu się trafić z wynikiem wyborów prezydenckich w Polsce rok temu.

Krzysztof Jackowski znów straszy

Ostatnio w trakcie swojej audycji na żywo na YouTube, odpowiadając na pytanie jednego z fanów, pochwalił się, że zaglądał do atlasu i wie, gdzie znajduje się Polska:

Polska leży w bardzo niedobrym punkcie geopolitycznym. (…) Kiedy się na świecie dzieje coś niedobrego, Polska w taki czy inny sposób obrywa. A poza tym nie mamy silnego państwa, nie mamy stabilnej, silnej polityki.

Z dalszej wypowiedzi jasnowidza wynika, że śledzi też media i to niekoniecznie sprzyjające obecnemu rządowi. Jego wypowiedź raczej nie spodobałby się nikomu w TVP Info.

Zdaniem Jackowskiego, Polska znajduje się w fatalnym położeniu politycznym, skłócona ze wszystkimi, a słynne „wstawanie z kolan” jeśli wywiera jakieś wrażenie, to głównie negatywne. W skrócie ujmując, najbliższa przyszłość nie napawa optymizmem:

Nie mamy sprzymierzeńców, nie stoją za nami państwa silne, które jak jeden mąż poszłyby za nami, gdyby była potrzeba. (…) Polska wychodzi przed szereg, potem obrywamy politycznie i nie tylko, także gospodarczo, a także na różnych sojuszach. My po prostu machamy szabelką jako kraj, ale niewiele z tego wynika, a tej szabelki tak naprawdę nikt się chyba nie boi.

Zgadzacie się z jego diagnozą?

Źródła: www.pomponik.pl, www.o2.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować