×

Stęskniliście się za Pawłowicz? PiS chce, żeby wróciła. I to na jaki stołek!

Dziś docierają do nas sensacyjne doniesienia! Takich rewelacji nie spodziewał się chyba nikt! Krystyna Pawłowicz jest kandydatką PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Myślicie, że jest odpowiednią osoba na to stanowisko? Oprócz niej partia wystawiła jeszcze Stanisława Piotrowicza oraz Elżbietę Chojną-Duch.

Krystyna Pawłowicz jest kandydatką PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego!

Jeszcze niedawno Krystyna Pawłowicz obiecywała, że usuwa się z polityki i że potrzebuje już odpoczynku. Jak się dziś okazało, nie do końca było to prawdą. Właśnie ogłoszono, że była posłanka Prawa i Sprawiedliwości jest jednym z kandydatów na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście w związku z zaistniałą sytuacją, Pawłowicz zapowiedziała na swoim Twitterze, że zawiesza wszelką działalność w mediach społecznościowych.

W związku z wystawieniem przez PIS mojej kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zawieszam swą aktywność na TT.

Wszystkim, którzy tu ze mną wymieniali poglądy, dziękuję.

Wiele się tu nauczyłam.

Naszą Ojczyzną jest Polska.

Krystyna Pawłowicz jest kandydatką PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego
imgur.com

Krystyna Pawłowicz jest kandydatką PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Co chciałaby do niego wnieść?

Krystyna Pawłowicz uważa, że jest świetnie przygotowana do pełnienia funkcji sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Ma przecież odpowiednie przygotowanie prawnicze, a także wieloletnią praktykę wykładowcy akademickiego.

Jeśli zostanę wybrana, to przyjmę powołanie. Uważam, że osoba 67-letnia, jak ja, ma już doświadczenie życiowe i przygotowanie zawodowe

Jeśli zostanie wybrana, ma zamiar przybliżyć Trybunał Konstytucyjny obywatelom. Jej zdaniem sędziowie powinni na przykład pisać uzasadnienia językiem, który zrozumiały jest dla przeciętnego Polaka.

Sędziowie TK powinni pisać jasnym językiem zrozumiałym dla ludzi, dla przeciętnego Polaka. To, co mi się wcześniej nie podobało, to nieprawdopodobnie długie uzasadnienia, pisane bardzo skomplikowanym językiem. Obywatele nie wiedzieli co i jak, nie rozumieli tego Trybunału

Krystyna Pawłowicz jest kandydatką PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego
imgur.com

3 grudnia kończą się kadencje trzech sędziów. Krystyna Pawłowicz może zastąpić jednego z nich

W Trybunale Konstytucyjnym zasiada w sumie 15 sędziów. Sejm wybiera każdego z nich bezwzględną większością głosów i oczywiście w obecności co najmniej połowy ogólnej liczby posłów. Później, aby objąć swoją funkcję każdy z sędziów zostaje zaprzysiężony przez prezydenta Polski.

W grudniu kończą się kadencje trzech sędziów TK: Piotra Tulei, Stanisława Rymara oraz Marka Zubika.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: imgur.com, imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij