×

Koronawirus na komunii. Sanepid poszukuje osób uczestniczących w mszy świętej

Spełnił się czarny scenariusz, którego wszyscy tak bardzo się obawiali. Podczas Komunii Świętej mogło dojść do masowego zakażenia koronawirusem. Sanepid poszukuje wszystkich osób, które znajdowały się w tym czasie w kościele.

Reklama

Koronawirus na Komunii

Z pewnością, ta uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zapadnie w pamięci uczestników nie tylko jako ważne, duchowe przeżycie, ale także ze względu na trwającą epidemię. W kościele bł. Władysława w Gielniowie koło Radomia na pierwszokomunijnej mszy świętej była obecna osoba zakażona koronawirusem. Sanepid podjął już odpowiednie kroki i jest w trakcie poszukiwań wszystkich osób, które były tego dnia kościele i które mogły zostać zakażone. Sanepid w Przysusze w województwie mazowieckim zaapelował do wszystkich uczestników Pierwszej Komunii świętej o kontakt. Msza podczas, której mogło nastąpić zakażenie odbyła się 31 maja o godz. 12:00. Z inspekcją sanitarną należy się kontaktować pod numerami telefonów: 48 675 24 22, 48 675 23 37 lub 798 875 743. Istnieje również możliwość zgłoszenia drogą mailową na adres: przysucha@wsse.waw.pl. Jak się okazuje, nie jest to jedyny przypadek zakażenia w obrębie kościoła, do którego doszło w regionie.  W oddalonym o zaledwie 15 kilometrów Domasznie na COVID-19 zachorował proboszcz parafii.

Parafia uspokaja

Parafia w Gielniowie opublikowała w sieci komunikat, którym pragnie uspokoić wiernych. Duchowni zapewnili, że Sanepid jest w kontakcie z księdzem proboszczem.

Reklama

Sanepid kontaktował się (…) z księdzem proboszczem i oznajmił, co trzeba zrobić.

Z informacji podanych przez parafię wynika, że brak jest pewności czy w chwili odprawiania mszy, tj. 31 maja osoba rzeczywiście była chora, ponieważ mogła się zakazić koronawirusem w późniejszym czasie.

Komunia była 10 dni temu i nie wiadomo, czy dana osoba była chora, bo może zaraziła się kilka dni temu.

Księża zaapelowali, aby wszyscy, którzy obserwują u siebie niepokojące objawy, zgłosili się do sanepidu.

Jeśli ktoś ma objawy, niech zgłosi się do sanepidu tel. lub mailowo.

Dotychczas w kraju odnotowano łącznie 28 201 przypadków zakażenia koronawirusem.

Reklama

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com, Imgur.com, maps.google.com

Może Cię zainteresować