×

Kogut zabił policjanta. Mężczyzna wykrwawił się przed przyjazdem pogotowia

Kogut zabił policjanta podczas interwencji. Ptak przeciął tętnicę udową mężczyzny za pomocą wielkiego ostrza, przytwierdzonego do nogi. Funkcjonariusz wykrwawił się na śmierć. Nie udało się go uratować.

Kogut zabił policjanta

26 października 2020 r. funkcjonariusz policji Christian Bolok został wezwany do miejscowości San Jose w prowincji Northern Samar na Filipinach. Jego interwencja miała na celu ukrócenie zgromadzeń towarzyszących walkom kogutów, które sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Gdy mężczyzna przybył na miejsce, od razu zabrał się do zbierania dowodów.

Podnosząc jednego z ptaków nie zauważył, że zwierzę ma przymocowane do łapy ogromne ostrze. Kogut szarpał się, usiłując wyrwać się z rąk policjanta. W pewnym momencie ptak wbił nóż wprost w tętnicę udową funkcjonariusza. Wystarczyło zaledwie kilka minut, aby mężczyzna wykrwawił się na śmierć.

Arnel Apud, szef policji prowincji Northern Samar zdał w mediach relację z przebiegu wydarzeń.

Wówczas zwierzę uderzyło ostrzem w lewe udo mężczyzny, który się wykrwawił.

Pogotowie nie zdążyło pomóc Bolokowi. Po przyjeździe do szpitala, lekarze stwierdzili jego zgon.

Sport narodowy

Apud oświadczył, że doszło do wyjątkowo nieszczęśliwego wypadku.

To był nieszczęśliwy wypadek i pech, którego nie potrafię wyjaśnić. Nie mogłem w to uwierzyć, kiedy po raz pierwszy mi o tym doniesiono. 25 lat pracuje w policji i nie spotkałem się z podobnym przypadkiem.

Walki kogutów to na Filipinach sport narodowy. Polegają na starciu dwóch ptaków, które mają przymocowane do ostrogi metalowe ostrza. Od wielu lat walki kogutów są otwarcie potępiane przez środowiska broniące praw zwierząt. Obecnie ze względu na epidemię koronawirusa, organizacja takich imprez jest w kraju nielegalna. Mimo to, nie brakuje osób chętnych do udziału w tym szokującym procederze.

W przeszłości walki kogutów odbywały się niemal na całym świecie. Dziś jest to domena krajów zacofanych m.in. Ameryki Łacińskiej i Azji. Wybrane kultury traktują je nawet jako formę rytuału religijnego i wierzą, że rozlew koguciej krwi uspakaja złe duchy.

Według worldometers.info, na Filipinach od początku trwania epidemii COVID-19 odnotowano łącznie 2 080 984 zakażeń oraz 34 234 zgonów. Dla porównania w Polsce do tej pory potwierdzono 2 890 484 przypadków zachorowań oraz 75 379 zgonów.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Imgur

Może Cię zainteresować