×

Kobieta rozmawiała ze ścianą. W czasie aresztowania odkryto u niej narkotyki

Kobieta rozmawiała ze ścianą. Dziwne zachowanie 26-latki wzbudziło zainteresowanie ludzi. Gdy na miejsce przybyła policja, okazało się, że podejrzana ma przy sobie narkotyki. Może za to trafić do więzienia nawet na okres 3 lat.

Nietypowe zachowanie

Trudno wyobrazić sobie minę ludzi, którzy na własne oczy patrzyli, jak 26-letnia kobieta mówi do ściany. Ten widok tak bardzo ich zaniepokoił, że zdecydowali powiadomić o sprawie policję. W ubiegłą niedzielę, 15 sierpnia po godzinie 17:00 na policję wpłynęło zgłoszenie dotyczące nietypowego zachowania młodej kobiety. Policjanci z Bytowa otrzymali informację o tym, że 26-latka prowadzi rozmowy ze ścianą miejscowej sali gimnastycznej.

Niedługo później na ul. Młyńską w Bytowie (województwo pomorskie) przybył patrol policji. Funkcjonariusze przekonali się, że zaniepokojenie okolicznych mieszkańców było jak najbardziej uzasadnione. Dziwnie zachowująca się mieszkanka Bytowa w momencie spotkania z policjantami miała przy sobie narkotyki. Znaleziono w jej ubraniu marihuanę i amfetaminę. Kobieta została zatrzymana. Trafiła do bytowskiej komendy w celu późniejszego przesłuchania. Śledczy zajmują się obecnie zbieraniem materiałów dowodowych. W oparciu o nie wkrótce przedstawią kobiecie zarzuty. Póki co nie podano do wiadomości publicznej czy 26-latce wykonano narkotesty.

kobieta rozmawiała ze ścianą 2
Pixabay

Kobieta rozmawiała ze ścianą

Można przypuszczać, że 26-latka była pod wpływem narkotyków. Rzecznik prasowy bytowskich policjantów, Damian Chamier Gliszczyński w rozmowie z lokalnymi mediami opowiedział o szczegółach zatrzymania.

Skierowani na miejsce policjanci, potwierdzili dziwne zachowania kobiety. Mundurowi przy mieszkance Bytowa znaleźli marihuanę i amfetaminę. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do bytowskiej komendy. W najbliższym czasie zostanie ona przesłuchana. Śledczy po zebraniu materiałów najprawdopodobniej przedstawią jej zarzuty.

Za posiadanie niedozwolonych substancji kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej za to kara pozbawienia wolności do 3 lat. Wysokość kary w tej sytuacji reguluje Kodeks Karny.

Art. 62. [Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych]
1.
Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

3.
W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

kobieta rozmawiała ze ścianą 3
Pixabay

Nie ulega wątpliwości, że lato to czas, w którym sięganie po narkotyki jest dużo powszechniejsze niż w innych porach roku.

Wakacyjne rozluźnienie sprzyja zażywaniu substancji psychoaktywnych, zwłaszcza wśród najmłodszych grup wiekowych. W efekcie prowadzi to do niebezpiecznych zachowań oraz wypadków. W ostatnim czasie najgłośniejszą sprawą w tej kategorii była śmierć zaledwie 34-letniego Bartka S. z Lubina, który zmarł na skutek interwencji policjantów. Mężczyzna w trakcie zatrzymania był pod wpływem narkotyków.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook, maps.google, Pixabay, Policja, Policja Pomorska

Może Cię zainteresować

zamknij