×

Znała tę dziewczynkę zaledwie 3 tygodnie. Decyzja 24-latki uratowała dziecku życie

Trzy lata temu 24-letnia Miles Kiersten podjęła pracę jako opiekunka do dzieci. W tym samym czasie też studiowała, więc była to idealna opcja dla młodej kobiety, która chciała sobie w wolnej chwili dorobić.

Szybko znalazła pracę

Została zatrudniona przez małżeństwo z trójką dzieci. George i Farra Rosko bardzo szybko przekonali się, że było to dla nich ogromne szczęście. Gdyby nie ta decyzja kto wie, jak potoczyłby się los ich rodziny.

Decyzja, która uratowała życie ich dziecka

Rodzina przechodziła przez ciężki okres, dlatego bardzo potrzebowali opiekunki, która będzie sumienna, wyrozumiała i dyspozycyjna. Wszystko z powodu 9-miesięcznej córeczki, u której zdiagnozowano ciężką chorobę wątroby.

Rodzice czekali na dawcę, który uratowałby życie ich dziecka. Czas uciekał, a nie pojawiał się nikt, kto mógłby pomóc Talii. Lekarze przygotowywali ich na najgorsze… Nikt nie był w stanie powiedzieć, czy dziewczynka dożyje swoich drugich urodzin.

Obok takiej historii trudno przejść obojętnie

Kiersten była w szoku, gdy usłyszała tę historię. Mimo, że pracowała u rodziny Rosko tylko trzy tygodnie, bardo polubiła całą piątkę. Bardzo długo zastanawiała się, jak mogłaby pomóc i co zrobić, aby uratować życie malutkiej Talii. Przyszedł jej do głowy jeden pomysł.

Opiekunka złożyła rodzicom propozycję nie do odrzucenia. Chciała zostać dawcą i uratować Talię

George i Farra bardzo się ucieszyli, ale chcieli się upewnić, że młoda kobieta dobrze wie, jak odpowiedzialna to jest decyzja. Kiersten została poinformowana o całym przebiegu zabiegu i o tym, jakie mogą być potencjalne zagrożenia z niego wynikające.

Operacja przebiegła pomyślnie. Wycięto część wątroby i przeszczepiono ją dziewczynce. W sumie trwało to 14 godzin. Obie spędziły w szpitalu tydzień i mają takie same blizny.

To tylko mała ofiara, a dzięki niej uratowałam życie tak niewinnej i kochanej istotki. Zrobiłabym to drugi raz.

Piękny gest, którego rodzice nigdy nie zapomną, a Talia w przyszłości będzie mogła sama podziękować młodej kobiecie, która równie dużo ryzykowała…

Może Cię zainteresować

zamknij