×

Lekarze ratują życie chłopaka po tym, jak zostaje postrzelony. Po 10 latach wraca do szpitala jako…

W 2007 roku, Kevin Morton Jr. podczas jednej z nocnych zmian został postrzelony w brzuch. Do tragedii doszło, gdy mężczyzna zamykał restaurację, w której pracował i zmierzał w kierunku samochodu. Udało mu się przeżyć, jednak całe zdarzenie wypłynęły diametralnie na bieg jego życia.

Kevin natychmiast trafił na łóżko szpitalne, gdzie bezzwłocznie został otoczony przez lekarzy i pielęgniarki.

Na szczęście udało mu się wyjść z tego cało. Kto by jednak podejrzewał, że 10 lat później ten młody człowiek zostanie absolwentem i będzie pracował jako chirurg?!

32-letni obecnie Morton ma piękną żonę i wspaniałe córeczki. Obecnie pracuje jako lekarz. Jego inspiracją w dążeniu do tego miejsca, gdzie jest dzisiaj, był dr Sheth-Zelmanski, chirurg, który uratował życie Kevina 10 lat wcześniej, gdy został postrzelony. Warto zaznaczyć, że wielu lekarzy było przygotowanych na najgorsze, nie dawali mu szans na przeżycie.

„Wiedzieliśmy, że nie zamierza się poddać” – mówi Dr. Sheth w wywiadzie dla NBC News. „My również nie mogliśmy się poddać i stało się tak, jak się stało.”

Morton pierwotnie miał pracować w przemyśle farmaceutycznym. Jego plany zmieniły się po tym, gdy spędził 50 dni w łóżku szpitalnym, gdzie trafił tuż po postrzeleniu. O mały włos uniknął śmierci.

Dziś wiadomo, że wkrótce rozpocznie pracę w tym samym szpitalu, który dał mu drugie życie.

Dziś to dr Morton będzie ratował ludzkie życia, napawał ich nadzieją i dodawał im otuchy tak, jak kiedyś zrobił to dla Kevina i jego rodziny dr Sheth.

Polecane

Może Cię zainteresować