×

Zauważyła na czole pryszcza, którego wycisnęła. Po kilku godzinach zaczęła odczuwać dziwne objawy

Katie Wright to piękna dziewczyna i właścicielka nieskazitelnej cery. Niestety do czasu… Pewnego dnia na jej ślicznej buzi pojawił się okropny pryszcz. Młoda wizażystka nie mogła znieść tego widoku i postanowiła rozprawić się z nim sama.

To był duży błąd

Dermatolodzy bardzo często ostrzegają, aby nie wyciskać pryszczy na własną rękę, jednak Katie nie wytrzymała… Niestety okazało się, że ta krostka, która pojawiła się u niej na twarzy, nie była zwykłym „syfkiem”. Było to zapalenie tkanki łącznej spowodowane infekcją bakteryjną.

Zaraz po tym, jak 21-latka się z nią „rozprawiła”, bardzo źle się poczuła. Pojawiła się wysoka gorączka, jej twarz zaczęła znacząco puchnąć, a policzki zrobiły się gorące. Postanowiła, że nie ma na co czekać i pojedzie do szpitala. Całe szczęście, że to zrobiła, bo prawdopodobnie to ją ocaliło.

Ta infekcja mogła przenieść się na jej oczy i mózg.

Na szczęście w samą porę podano jej antybiotyki i objawy zaczęły powoli ustępować. Katie przestrzega teraz innych, aby pod żadnym pozorem nie wyciskać wyprysków. Podkreśla, że takie działanie jest śmiertelnie groźne, gdyż może wywołać nawet sepsę.

Zastanów się, zanim znów to zrobisz…

Może Cię zainteresować

zamknij